Teraz sa ti môže zdať, že toto je koniec. Tvoj život skončil, z tohto sa jednoducho nikdy nedostaneš, konečná, už nikdy nebudeš šťastná. Môže sa ti zdať že toto je tvoj najväčší problém doteraz. Že to, čo sa deje je to najhoršie na svete, čo sa ti mohlo kedy stať a že celý svet sa zrúti, práve kvôli tomuto, lenže nie je to tak.

Ver mi, bude horšie. Znie to super, však? Ale je to pravda. Budeš mať horšie problémy, stane sa toľko zlých vecí, že na túto si ani nespomenieš, alebo sa pri spomienke na ňu len usmeješ. Vieš koľkokrát som si povedala, že toto je tá najhoršia vec, aká sa mi kedy mohla stať? Veľmi veľa, priveľa. Preto som sa naučila, že je pravda to čo sa hovorí a teda: „Nikdy nie je tak zle, aby mohlo byť ešte horšie.“ Smutné, ale pravdivé.

No neupadaj do depresie, nesnažím sa ťa priviesť k myšlienke, že všetko bude len horšie a horšie. Ide o to, že budeš čeliť rôznym veciam. Horším problémom, ťažším rozhodnutiam ale ZVLÁDNEŠ TO.

zdroj: unsplash.com

Všetko, čo sa ti deje teraz, čo sa ti doteraz stalo, ťa pripravuje na budúcnosť. Presne tak, ako sme sa najprv v škole učili základy, aby sme potom zvládli ťažšie a ťažšie učivo. Tak je to aj v živote. Pomaly ťa pripravuje na to, čo ťa čaká.

Ale necháp ma zle, nečakajú ťa len zlé časy. Čaká ťa niečo dobré, VŽDY ťa čaká niečo dobré, niečo lepšie ako je to, čo máš teraz. Preto musíš vydržať a prebojovať sa k tomu, čo ti patrí. So všetkým dobrým prichádza aj niečo zlé, to dobre vieš. Ale vieš aj to, že to dobré za to stojí. Že to dobré je stokrát lepšie, ako všetok ten bullshit, ktorým si musíš prejsť, aby si sa k tomu dostala.

zdroj: unsplash.com

Preto nestrácaj nádej, môžeš byť unavená, môžeš byť deprimovaná, ale nikdy to nevzdaj, pretože tvoje šťastie si ťa nájde a ver mi, že to bude stáť za to.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.