Pixabay free photo from Pexels

Váha, na ktorú sa zameriavaš pri chudnutí nemusí byť jediný ukazovateľ, ktorým sa musíš riadiť. Práve naopak, mala by byť tým posledným. Prečo? Lebo ťa dokáže poriadne okabátiť.

Za každým odhodlaním schudnúť stojí to povestné číslo, ktoré je pre nás pomyselným svätým Grálom. Nejedenkrát sa však stane, že po tom, ako rýchlo ubúda z najvyššieho čísla, váha sa zastaví, v tom horšom prípade sa môže aj zvýšiť.

Avšak nemusí to byť automaticky tuk, ale voda, ktorá sa ti zadržala v tele. Rovnako ako to mohla spôsobiť aj menštruácia, pri ktorej je normálne, ak váha ukáže niekedy aj o  kilogramov viac a nie je to tuk, ale voda. Vtedy nastupuje buď smútok, alebo odpor a zlyhanie. Preto máme pre teba iné alternatívy, prostredníctvom ktorých si svoj progres dokážeš odmerať presnejšie.

View this post on Instagram

😍💪🏻 Amazing

A post shared by Fitness & Health (@fitnessgirlsmotivation) on

Meter je tvoj nový najlepší kamarát

Meraj sa! Presne to je to tajomstvo, ktoré je kľúčom k úspechu. Váha sem tam zmätie a chce ťa obalamutiť tým vyšším číslom, ktoré si tam absolútne nečakala. Vyhoď ju von oknom! Dobre nevyhadzuj, len ju schovaj a zober meter do ruky. Nie ten, ktorý nosí tvoj otec v kutilskom kufríku, ale krajčírsky, ktorý má snáď každá mama doma.

Meraj sa pravidelne, tak ako sa aj vážiš. Na začiatku chudnutia je to povinnosť, potom si však urči, v akom časovom úseku budeš svoje merania opakovať. My ti odporúčame každý týždeň, aby si svoje pokroky sledovala pravidelne.

Oblečenie ťa presvedčí

Ďalším trikom je sledovanie si svojich doterajších chudnúcich úspechov na oblečení. Ideálne na nejakom určitom kúsku, ktorý ti bol malý alebo tesný. Postupným chudnutím tuku a naberania svalov sa ti celé telo zmenší, no váha môže ostať rovnaká, vtedy nestresuj a jednoducho tento kúsok vytiahni a skús si ho obliecť. Pravdepodobne ťa prekvapí, ako dobre ti padne a smútok či stav zlyhania hneď pominie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness