zverokruh

Čínsky horoskop sa líši od bežného zverokruhu, ktorý poznáme, pretože sa s hviezdami nespája. Ku každému roku je priradené určité zviera, ktoré sa opakujú každých dvanásť rokov. Spoznaj zviera svojho roku narodenia a zisti, ktoré je tým tvojím.

Čínsky lunárny kalendár patrí medzi najstaršie na svete. Používa sa najmä v Číne, Taiwane, Japonsku, ale ľudia venujúci sa astrológii či nadšenci horoskopov ho poznajú takmer po celom svete.

V čínskom kalendári máš priradené jedno špecifické zviera: Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Ovca, Opica, Kohút, Pes a Prasa. Každé z týchto zvierat má svoju charakteristiku, špecifické črty, ktoré sú vlastnosťami ľudí, ktorí sa narodili v tomto roku.

1. Potkan

Ľudia v tomto znamení sú prirodzene inteligentní, spontánni, no na druhej strane aj veľmi tvrdohlaví a chýba im určitá dávka vytrvalosti. Ich darom je veľká dávka kreativity.

(1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020)

2. Byvol

Byvol je trpezlivý, pokojný, ale i cieľavedomý. Práve táto vlastnosť z neho robí výborného pracanta, a preto ide o najvhodnejšie znamenie na akúkoľvek prácu. Ľudia, ktorí sa narodili v roku Byvola sú taktiež prirodzene tichí, no dokážu byť aj poriadne agresívni.

(1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy