Photo by bantersnaps on Unsplash

Žiaci posledných ročníkov stredných škôl v čínskom meste Wu-chan sa vrátili v stredu do škôl po prvýkrát od uzavretia mesta koncom januára v dôsledku pandémie koronavírusu, píše agentúra AFP.

Školy sa zatiaľ otvorili len pre najstarších študentov, ktorí majú tento rok absolvovať záverečné skúšky. Kedy sa budú môcť do lavíc vrátiť mladší žiaci, jasné nie je.

Otvorenie škôl je nateraz posledným krokom normalizácie života v epicentre svetovej pandémie koronavírusu. Úrady ich otvorenie povolili za prísnych hygienických podmienok. Žiaci musia sedieť v laviciach po jednom najmenej meter od seba. Pri vstupe ich čakalo meranie teploty.

Všetci vrátane učiteľov sa ešte pred návratom museli podrobiť testom na koronavírus. Priestory školy pracovníci vydezinfikovali. Vo zvyšku Číny sa školy postupne otvárajú od minulého mesiaca. Peking a Šanghaj dovolili otvorenie časti škôl minulý týždeň.

V provincii Chu-pej, v ktorej sa Wu-chan nachádza, už viac ako mesiac nezaznamenali nový prípad nákazy koronavírusom. Čína v stredu potvrdila iba dva nové prípady za uplynulých 24 hodín.

Zdroj: TASR

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News