Čím to je, že v 15-tich sme mali na chlapca nasledujúce nároky? Dobré vlasy, podobná hudba, dobrý štýl. To nám stačilo. Boli sme zaľúbené do spevákov, hercov a čakali sme, že presne takéto budeme mať muža. 

Taktiež nás veľmi vyformovali romantické filmy, ktoré nám nastavili vysoké nároky na mužov, no keď sme sa ocitli vo „flirtovacej realite“, zistili sme, že nikto nie je dokonalý a ani my nevstaneme už nalíčené a upravené. Čím sme staršie, zisťujeme, že nie na všetko musíme mať presný názor, že nie každému sa musíme zapáčiť a že chceme pri sebe niekoho, kto si nás bude vážiť a kto bude chcieť s nami tráviť čas. Už to nemusí byť vyfešákový muž, pretože sme zistili, že krása je síce fajn, no to naozaj nestačí na dlhodobý vzťah.

„Existuje príbeh o gréckych bohoch. Nudili sa, tak vymysleli človeka. Stále sa však nudili, tak vymysleli lásku. Potom sa už nenudili, rozhodli sa ju sami vyskúšať. Nakoniec vymysleli smiech, aby sa to vôbec dalo vydržať.” – z filmu Chuť Lásky

zdroj: unsplash.com

Dnes už očakávame, aby nás partner rešpektoval. Aby bol na nás dobrý, aby mal zaujímavé názory, aby nás povzbudzoval a podporoval v tom, čo sme dobré. Aby nás skrátka objal a povedal, že všetko bude v poriadku. Chceme muža, ktorý má svoje vášne a je spokojný so svojim životom. 

Chceme už muža, ktorý je milý, úprimný, premýšľavý, starostlivý a veľkorysý. Niekoho, kto nám venuje svoj čas a chce, aby sme boli šťastné. Chceme niekoho, kto dokáže byť romantický, kto nás prekvapí alebo len tak poteší. Chceme niekoho, kto sa netvári, že je dokonalý alebo že nemá chyby. Chceme niekoho, kto vie, aké sú jeho slabosti, no snaží sa ich nepodporovať.

Nepotrebujeme Christiana Greya, ale človeka, ktorý bude chcieť byť s nami a prijme nás také, aké sme. Nepotrebujeme najslávnejšieho človeka, ktorý má veľa peňazí. Potrebujeme niekoho, pri kom sa cítime v bezpečí a kto sa o nás zaujíma a stará.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.