Instagram/jankatopanka, Instagram/nina_busso

Ideš na pohreb? Nie je ti v tom teplo? Vyzeráš ako z rodiny Adamsovcov. Ide len o zlomok klišé fráz, s ktorými sa stretávajú ženy oblečené v čiernych šatách. A pritom je táto farba veľmi elegantná a pôsobí luxusne. 

Výhodou čiernych šiat je, že ich môžeš využiť na spoločenské udalosti, ale tiež voľnočasové aktivity. Pokojne si k nim môžeš obuť tenistky, lodičky alebo čižmy a vždy v nich budeš vyzerať skvelo a štýlovo.

Problematiku alebo otázku fádneho čierneho oblečenia riešila vo svojom nedávnom príspevku na Instagrame aj fashion blogerka Ivanka Antal, ktorú môžeš poznať pod menom Sweet Lady Lollipop. Jej šaty ani zďaleka neboli nudné, práve naopak. Doslova dýchali originalitou.

„Tieto šaty sú dôkazom toho, že ani čierno-čierna vec nemusí byť nuda a krásne prezentujú, akú silu môžu mať detaily. 🖤 Balónový rukáv, lesklé saténové manžetové lemy, vysoký golier ukončený krajkou – keby boli tieto šaty farebné, pôsobilo by to prekombinovane a gýčovo, no v tejto čiernej verzii to všetko spolu perfektne hrá a pôsobí elegantne. Sú odrazom všetkého, čo sa mi páči a cítim sa v nich nesmierne dobre,“ zhrnula Ivana mýty o tom, že čierne šaty musia byť automaticky nevýrazné.

A presne tak to je. Nech sa rozhodneš pre akékoľvek šaty v tejto farbe, vždy sa v nich staneš stredobodom pozornosti. Nejde len o klasické „malé čierne“, ktoré by mali byť súčasťou šatníka každej ženy. Pokojne sa vyhraj s dĺžkou, materiálom, strihom alebo s detailmi.

Máme pre teba niekoľko inšpirácií, akým spôsobom sa dajú nosiť. Ako sama môžeš vidieť, každá jedna žena v nich vyzerá dokonalo.

Akým spôsobom nosíš čierne šaty najradšej ty?

Čierne šaty môžeš nosiť na viacero spôsobov a nikdy v nich nebudeš vyzerať nudne

Zdroj: Instagram/sweetladylollipop

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista