Každý z nás má občas deň, ktorý nie je podľa našich predstáv alebo plánov. Ako sa povie: Mám deň „blbec“. Čo robiť, keď mám pocit, že mi nič nevychádza, keď sa z bieleho dňa stane čierny deň? 

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

pexels.com

Človek niekedy naozaj nevie čo ho čaká a ako sa aj z pekného rána môže stať zamračený deň plný nečakaných situácii a udalostí, ktoré u človeka vyvolávajú pocity smútku, úzkosti, únavu nepochopenie či depresívnu náladu. Na konci takéhoto náročného dňa, kedy máš pocit, že ti nič nevychádza, nedarí sa ti alebo si niečo nestihol podľa svojich predstáv, príde konečne večer. Už nechceš radšej myslieť na tento nevydarený deň. Jednoducho chceš už len zaspať a dúfať v lepšie ráno….

…Ale na druhej strane, čo keby si skúsila urobiť presný opak? Sadnúť si na posteľ a na chvíľu sa zamyslieť nad celým týmto náročným dňom, ktorý ti vôbec nevyšiel a zrekapitulovať si situácie, kedy si sa cítil naozaj „pod psa“.

Uvedomiť si prečo sa to asi stalo, uvedomiť si prečo to nevyšlo. Zavrieť oči, skúsiť sa zamyslieť, čo by si iné urobil v takomto dni a predstaviť si ten zamračený deň ako jeden z tých, kedy sa na teba slnko s radosťou usmieva.

Neobviňovať iných z tvojich chýb a neúspešných plánov, ktoré ti pokazili nie len celý deň, ale aj chuť pustiť sa do niečoho nového alebo jednoducho robiť to čo ťa baví. Veľakrát sa ti zdá, že len ty si ten, ktorému sa nedarí. Lenže, opak je pravdou. Ide len o to, akým štýlom si vezmeš ponaučenie ty sám a budeš sa na to všetko pozerať svojim vlastným pohľadom.

pexels.com

Vytrénuj svoju myseľ tak, aby dokázala vidieť to dobré nie len v dňoch, kedy sa ti darí a všetko je ružové, ale aj v dňoch, na ktoré padá čierny mrak.

Moja osobná rada pre dni, kedy by si sa najradšej schoval pod paplón svojej mäkkej postele teda znie:

Pamätaj! Čierne dni sú tu preto, aby tie biele mohli byť ešte belšie.