V minulom článku sme ti priniesli pohľad na to, aké výhody či nevýhody môže mať to, že sa z teba stane mladá mamička. Niektoré ženy presne po tom túžia už od malička, zatiaľ čo iné majú z materstva strach dlhé roky. Čo ak nepatríš ani k jednej skupine? Čo ak jednoducho vôbec nepočuješ tikať svoje biologické hodiny, aj napriek tomu, že „by si to už mala“ v sebe mať?

Nezáleží na tom, či máš 20 alebo 30, je to úplne v poriadku. Spoločnosť nás občas akoby núti do vecí, na ktoré sa vnútorne necítime, a aj napriek tomu do toho ideme, aby sme nevyčnievali z davu. Lenže, tento prístup nie je správny a môže ti priniesť iba veľa trápenia.

Hlavné je tvoje vnútro, no na to, prečo ešte po bábätku netúžiš, a možno ani nikdy nebudeš, má vplyv aj množstvo iných vecí.

A to už vrátane tvojho samotného detstva. Ak si zažila rodinné problémy, mohol v tebe ostať akýsi blok – nechceš si to pripomínať alebo sa bojíš, že by si niekomu priniesla rovnaký osud. Ďalej to môže byť tvoje zázemie – materiálne či finančné, kvôli ktorému sa cítiš byť nepripravená, alebo strach z príliš veľkej zodpovednosti. Pravdou však môže byť aj úplný opak.

Možno si na dieťa pripravená z každej strany, len nie tej, ktorá je v tvojom srdci a v tvojej hlave. Všetky kamarátky okolo už majú deti, ty sa na nich dívaš, povieš si, že sú rozkošné, ale svoje ešte nechceš. Čím viac rokov ti pribúda, tým viac výčitiek sa vynára. Začínaš premýšľať o tom, či si v poriadku, či s tebou nie je niečo zle, keď ako žena nesnívaš o úlohe matky.

Drahá, môžeš byť úplne pokojná. Tak, ako sme každá iná výzorom či správaním, sme rozdielne aj v našich názoroch, hodnotách, a citoch. Nie sme naprogramované ako nejakí roboti, ktorí majú určené, čo, kde a kedy budú robiť. Čo má prísť, príde. Nikdy nevieš, v ktorom momente tvojho bytia sa všetko zmení. Alebo nezmení vôbec. No a čo?

Nikto ti nemôže kázať, čo by si mala alebo nemala. Len preto, že si si zvolila inú cestu, nie si nevyzrelá, menejcenná, či neúplná žena. Si žena, ktorá hľadí na vlastné potreby, spokojnosť a šťastie. To je prvoradé. Pretože, ak nebudeš šťastná ty, nemôžeš to potom niekomu odovzdávať ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.