Mnoho ľudí verí, že ak nájdu „toho pravého“, tak ich vzťah bude bezproblémový a nikdy sa nebudú nudiť. Ale to nie je pravda. Všetky vzťahy prechádzajú obdobím zabehnutého stereotypu a vtedy je potrebné urobiť niečo, čo tú počiatočnú iskru udrží nažive.

V dlhšie trvajúcom vzťahu je normálne, že vzťah už nie je rovnako vzrušujúci ako na začiatku. Treba si však uvedomiť, že to nie je nič nezvyčajné a aj toto k životu vo dvojici jednoducho patrí. Občas budete mať nudný víkend, no neznamená to, že váš vzťah je zlý. Všetko čo potrebujete, je kúsok snahy. Pretože v mnohých vzťahoch sa ľudia proste prestali snažiť vniesť do neho niečo nové. Toto je niekoľko chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak nechcete pomaly zničiť ten váš.

Držanie sa rutiny

Mať stabilnú rutinu je síce zdravé, no je dôležité vyhnúť sa jej v bode, kedy sa už v nej doslova nudíte. Nové vzťahy sú vzrušujúce pretože sú spontánne a zábavné. V dlhodobých je už všetko akoby naplánované. Preto je dôležité obmieňať maličkosti, napríklad aj bežný spoločný obed presunúť do novej reštaurácie.

Ignorovanie sa

Aj keď si môžeš slobodne kontrolovať sociálne siete či maily, pri mnohých pároch znamená telefón v ruke vzájomnú ignoráciu. Sedíte vedľa seba, ale v podstate ste každý niekde inde. Ak už vidíš na facebooku niečo zaujímavé, začni o tom diskutovať a zapojiť sa do rozhovoru. Nedovoľ, aby vás technológie oddiaľovali. Mobily vynechajte pri spoločnom jedle.

zdroj: pexels.com

Trávenie každej chvíle spolu

Ak stretneš svoju spriaznenú dušu, chcete spolu tráviť všetok čas. To je v poriadku. Ale nenechaj sa presvedčiť o tom, že musíte naozaj všetko robiť spoločne. Ak budete stále spolu, časom sa začnete nudiť (ver tomu) a nebudete sa mať o čom rozprávať – veď o všetkom viete. Majte každý svoje voľnočasové aktivity, ktoré môžu byť vašou témou i výplňou času. On ti necháva čas na jógu a ty ho chodíš povzbudzovať na jeho futbalové zápasy.

Vyhýbanie sa konfrontácii

Ani v dokonalom vzťahu sa nedá vyhnúť hádke. Práve občasná konfrontácia býva vo vzťahoch zdravá. Nemôžeš si myslieť, že by ste sa nemali hádať. Všetko, čo vás oboch trápi sa nahromadí a neskôr vyplaví vo veľkom. Nestraťte vášeň len aby ste tomu druhému vyhoveli.

Zabudnuté flirtovanie

Chémia je vo vzťahu síce prirodzená, ale každý pár sa musí snažiť udržať iskru nažive. Hovorte o nových témach, skúšajte spoločne zaujímavé veci. Nezabudnite na to, ako ste spolu kedysi flirtovali. A prineste nejaké prekvapenie aj večer do postele.

Vzdanie sa randenia

Randenie nie je iba pre páry, ktoré sa spoznávajú. Je to tradícia, ktorú by ste mali zachovať aj v budúcnosti. Chodievajte pravidelne na spoločnú večeru – je jedno či to bude každý piatok alebo raz mesačne. Hlavne, aby bola. Choďte na spoločnú masáž, kurz jógy, … Vyjdite zo svojej komfortnej zóny a prineste do vášho vzťahu opäť zábavu.

Veľa vážnosti

Neberte všetko príliš vážne. Nehádajte sa pre drobnosti, na ktorých nezáleží. Život je o zábave a smiechu a ten vás môže vytiahnúť hore aj v ťažkých časoch. Vtipy alebo smiešne gestá vás ešte viac zbližujú.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.