Photo by _Mxsh_ on Unsplash

Ako vzduch, ktorý dýcham. Voda, ktorú pijem. Zem, po ktorej kráčam. Každá sekunda bez teba trvá roky. Nezáleží na tom, či tieto pocity adresuješ statenej láske, kamarátovi, členovi rodiny alebo domácemu miláčikovi. Každý z nás prežíva stratu inak. Pre každého znamená niečo iné. Dokonca každý z nás inak prežíva emócie. Pretože sú to abstraktné pojmy. Majú názov, no nevieme ich vysvetliť, popísať, je to súbor pocitov. A práve ty mi chýbaš každú jednu sekundu.

Chýbaš mi každú sekundu

Toľko piesní zložených o tom, že všetko časom prebolí. Počula som ich všetky snáď stokrát. Napriek tomu nemám pocit, že moja bolesť slabne. Čas je vraj relatívny, a pre mňa beží momentálne veľmi pomaly. S tvojím odchodom odišla aj časť zo mňa. Moja časť, ktorá nám patrila obom, a po tvojom odchode už nepatrí ani mne. Nie som si istá, či som ochotná sa jej vzdať. Nemyslím si, že som ochotná vzdať sa ťa, ale nemám na výber. V tomto nie. Ale môžem si vybrať, či ostanem v bludom kruhu sebaľútosti alebo sa postavím a pôjdem ďalej. Musím si vybrať seba namiesto teba. Mám pocit, že je to ťažké rozhodnutie, aj keď ty si ho urobil šmahom ruky.

Vždy ťa budem ľúbiť

Aj napriek tomu, že si odišiel, v mojom srdci si ostal. A navždy ostaneš. Aj keď sa moje srdce rozbilo na milión kúskov, ja som ho zlepila opäť dokopy. Necítim k tebe žiaden hnev ani zlosť. Jediné čo cítim je bolesť, ktorú začína nahrádzať odpustenie. Aj keď mi chýbaš každú sekundu, postupne začínam byť opäť sama sebou. Spomienky na teba pomaly miznú v nedohľadne a ja sa znova pozerám na svet s úsmevom na perách. Aj keď som zo začiatku vnímala tvoj odchod negatívne, myslím si, že ma v konečnom dôsledku zmenil na lepšieho a silnejšieho človeka. Som vďačná za čas, ktorý sme spolu strávili. Boli pre mňa čarovné a budem na teba spomínať v dobrom. Želám ti do života len to najlepšie a dúfam, že to vnímaš rovnako.

Strata prebolí

Aj keď sa tento článok nakoniec najviac venoval opusteniu zo strany partnera, nie je to jediný typ straty, ktorý zažívame. Niekedy nás ľudia opustia nechcene, nečakane. Žijeme v rýchlej a šialenej dobe, kde sa denne dejú nešťastia a katastrofy. Stále nevieme vyliečiť niektoré choroby. A starneme. Je ťažké sa s takouto stratou vyrovnať. Niekomu pomôže si poplakať, byť chvíľu sám, dať si vedierko zmrzliny. Je úplne jedno, aký je tvoj spôsob vyrovnávania sa so stratou, ale vždy musíš myslieť aj na seba. Aby si tým neubližovala sebe, pretože to ti milovnú osobu nevráti a nikomu tým nepomôžeš. Aj keď to môže znieť hrubo a sebecky. Čas rany naozaj vylieči, len ho každý z nás potrebuje iné množstvo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating