Žena pri západe slnka
Pexels/Haticebaran

Pre každú z nás je veľmi dôležité, aby sme si pre seba našli počas dňa aspoň chvíľku voľného času. Mať aspoň pár minút na to, aby sme si vydýchli, aby sme spravili niečo pre svoje telo a krásu, nie len vonkajšiu, ale aj vnútornú. Pre tvoju psychiku a dušu bude ideálne, ak si venuješ malú chvíľu pred spaním a povenuješ sa týmto dôležitým činnostiam.

Sú to veci, ktoré by mali byť samozrejmé, no v zhone našich dní na ne častokrát zabúdame alebo ich nepekne odflákneme. Skús sa na ne zamerať viac a uvidíš, že sa ti bude aj lepšie zaspávať.

Ľahká večera

Jasné, povieš si, že veď každý z nás večeria. Ale ako častokrát tvoje posledné jedlo dňa vyzerá? Nahádžeš do seba niečo pred telkou? Ponáhľaš sa, lebo ideš von? Zješ niečo nezdravé, pretože nemáš čas variť či nemáš nakúpené? Najmä večer by si mala myslieť na to, že nechceš svoje telo pred spánkom zaťažovať a dopriať si niečo vyvážené, z čoho nebudeš mať ťažké sny.

Cvičenie či meditácia

Ak to nestíhaš ráno alebo počas dňa, tak si nájdi aspoň 10 minút večer na to, aby si si ponaťahovala svaly či zamakala na svojej kondičke. Keď si unavená, vyčerpaná alebo v strese, pred spánkom je ideálny moment na to vyskúšať meditáciu. Pomôže to tvojej mysli, ktorá je na noc zahltená myšlienkami.

Beauty rutina

Toto je absolútne nevyhnutné – povenovať sa svojej kráse a troška sa rozmaznávať. Dopriať si to, čo tvoja pleť potrebuje, aby si sa ráno zobudila ešte krajšia. Starať sa o seba, aby si sa cítila sama dobre. Nauč sa dodržiavať vlastnú beauty rutinu a večer to nezanedbávaj.

Niečo pre dušu

Pred spaním zabudni na notebook a mobil. Radšej si vezmi knihu a aspoň hodinu si čítaj. Ak ťa knihy nebavia, tak si nájdi niečo iné – vypĺňaj krížovky, maľuj si, rob si manikúru, … hlavne, nech je to niečo, pri čom nemyslíš na nič iné. Žiadne starosti a prehrávanie si uplynulých udalostí. Len ty a tvoja chvíľka.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife