Pexels/cottonbro

Máš pocit, že si už vyskúšala takmer všetko, no kilá stále nechcú ubúdať? Ako často zvykneš konzumovať polievky? Veľmi veľa ľudí toto jedlo podceňuje a pritom ide o hotový zázrak, ktorý dokonca môže pomôcť aj pri chudnutí.

Samozrejme, že záleží aj od toho, akú polievku si dáš. Ak si dáš fazuľovicu s údeným kolenom a poriadnou dávkou smotany, tadiaľ cesta asi nevedie. Hovoríme skôr o vývaroch a zeleninových polievkach.

Výhodou zeleninových polievok je, že tam ukryješ množstvo zeleniny. Keď polievku rozmixuješ do krémova, dokážeš do seba dostať množstvo zdravej zeleniny, ktorú by si za iných okolností nezjedla.

zdroj: Pexels/Pixabay

Môžeš si pridať aj trochu mlieka alebo smotany na zjemnenie, no netreba to veľmi preháňať. Polievky dokážeš navariť rýchlo, takže sa nemôžeš vyhovárať, že nemáš čas na varenie. Ďalšou výhodou je, že tvoje telo pekne prehrejú, čo ti môže pomôcť napríklad pri chorobe.

Niektorí ľudia si dokonca tanier teplej polievky doprajú aj na raňajky. Hneď ráno tak do seba dostanú poriadku dávku vitamínov. Ak si zase dopraješ polievku na obed pred hlavným chodom, je oveľa vyššia šanca, že z druhého jedla zješ menej.

Polievky dokážu takto upraviť veľkosť tvojej porcie, čo ti môže znížiť celkový počet prijatých kalórií za deň. To sa, samozrejme, môže odraziť na ubúdajúcich kilách.

zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Polievky sú naozaj veľmi podceňované a ak si ich doteraz jedla len sporadicky, mala by si to naozaj napraviť. Ideálne by bolo, ak by si si aspoň jednu porciu polievky dopriala každý deň. Ak to bude len párkrát do týždňa, stále je to lepšie ako nič.

Uvidíš, že na konzumáciu polievky si zvykneš veľmi ľahko. Keďže si ju môžeš pripraviť takmer z hocičoho, môžeš suroviny pravidelne obmieňať a žiadna príchuť sa ti rýchlo nezunuje. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness