Chceš sa hýbať no zároveň máš toho toľko, že nevieš čoho sa skôr chytiť? Alebo len jednoducho nechceš chodiť do fitness centra a skúsiť inú formu cvičenia, ktorá ťa bude baviť a pritom je úplne zadarmo? Tak jednoducho CHOĎ! 

Máš pocit, že všetkého je veľa a deň má „len“ 24 hodín, za ktoré toho stihneš málo, no chceš k tomu pridať pohyb? Chôdza je cesta! Nielen, že ušetríš čas, ale aj spáliš nejaké tie kalórie, ktoré si za ten deň prijala. Nesmieš však zabudnúť, že napriek tejto forme kardia je dôležité dodržiavať aj stravu, pretože inak ten tuk dolu nepôjde. Pretože len vďaka nej dosiahneš už očité výsledky, ktoré touto chôdzou len zviditeľníš.

Kráčaj hocikam a hocikedy

To je na tom to najlepšie! Chôdzu môžeš praktizovať skutočne hocikde! Či už si vyberieš prechádzku po lese alebo rýchlejšiu chôdzu na bežiacom páse v neďalekom fitness centre, je už na tebe! Avšak môžeš zabiť hneď dve muchy jednou ranou a vytiahnuť von kamarátku, s ktorou si sa dlho nevidela a namiesto kávy sa pôjdete prejsť.

zdroj: pexels.com

Najprirodzenejšia cesta

Nielen, že je to najprirodzenejšia forma pohybu pre naše telo, ale aj najlepšia, pretože pri nej zapojíme všetky svaly tela. Cez ruky, stred tela až po samotné nohy. Nemusíš dvíhať ťažké železá, ani sa utápať v mori potu, aby si niečo pre svoje telo urobila.

Nezaplatiteľné výsledky zadarmo

Chôdza je ideálna forma pohybu aj pre študentky, ktoré nemajú peniaze navyše  a chcú vylepšiť postavu. Rovnako je aj šetrič času. Napríklad, keď ideš do práce, nechoď autom či autobusom, ale choď peši. Nielen, že ušetríš peniaze na benzíne či lístku, ale aj rozhýbeš telo, ktoré sa ti za to patrične poďakuje vo forme krásneho tela. Máme pre teba aj malý tip: Za deň by si mala spraviť minimálne 10 000 krokov, ktoré môžeš postupne zvyšovať a svoje telo zlepšovať!

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.