O tom, že láska je slepá, sa dá dlho rozprávať. Oči sa nám otvárajú, až keď sa rozídeme, no aj vtedy niektorým veľmi dlho trvá, než si niektoré veci uvedomia.

Spolu s naším ilustrátorom sme dali dokopy 5 situácií, ktoré by sa nemali odohrávať v žiadnom normálnom vzťahu a ktoré značia, že vás váš partner emocionálne týra. Skúste si pri čítaní spomenúť, či ste už podobné hlášky náhodou nepočuli od svojej polovičky alebo ste neboli ich autorom dokonca vy.

1. Vinia vás z toho, že v živote nie sú schopní niečo dokázať

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tieto osoby sú pravdepodobne mentálne choré. Veria tomu, že všetci okrem nich sú zodpovední za ich zlyhania. Ako bolo spomenuté vyššie, vaše pocity ich nezaujímajú. Budú opakovať tú istú vec stále dokola: „To kvôli tebe som si nesplnil svoje sny!“

2. Za všetko, čo sa im nepodarí, môžete vy

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nemyslite si, že sú hlúpi a že ničomu nechápu. Práve naopak, vedia, že je to ich chyba, ale ich povaha im nedovolí si ju priznať. Snažia sa o to, aby ste si mysleli, že za všetko zlé, čo sa stane, môžete vy.

3. Klamú vám, pretože chcú, aby ste sa cítili zle

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nielenže takí ľudia klamú len v nejakých veciach, no sú schopní klamať úplne v hocičom a v tejto pozícii ich vôbec nezaujímajú vaše pocity, a ani si neuvedomujú, čo spôsobujú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.