Aj ty máš niekedy pocit, že ťa nič nebaví? Nič ti nie je dosť dobré a nevieš, čo vlastne chceš?

Jediné, čo ti bráni v tom, aby si išla za tým, čo skutočne chceš, si ty. Nikto ti nestojí v ceste, nikto ťa nedokáže odradiť a  zastaviť.

Dokážeš to.

Rob to, čo ťa najviac baví. Možno sa ti to nepodarí na prvýkrát a možno ani na druhý, ale nenechaj sa odradiť a znechutiť. Musíš to skúšať a nakoniec to dosiahneš.

Ak máš odhodlanie a vôlu, choď za tým. 

Nepotrebuješ čítať množstvo článkov s radami, ako to zvládnuť, ako sa vyvarovať neúspechu.

Všetky rady sú “univerzálne”, no tvoja situácia je individuálna. Nikto nie je v tvojej koži, nikto nepozná tvoju situáciu a okolnosti, ty jediná to vieš najlepšie. Len sa musíš počúvať.

Ja som tiež dlho nevedela, čo chcem. Nič ma nebavilo a všetko sa mi zdalo strašne ťažké. Vždy som si našla výhovorku, prečo sa to nedá a vymyslela neexistujúce prekážky. Všetko to bolo len v mojej hlave. Bola som pohodlná a málo odhodlaná, neverila som si.

Teraz už viem, že dokážem všetko to, čo chcem. Že môžem robiť čokoľvek, len to musím chcieť a ísť za tým. Nič mi nestojí v ceste a neexistujú zábrany. Nepotrebujem vysokú školu, kde ma naučia to, čo ostatných. Potrebujem odhodlanie a sebadôveru. Všetko, čo potrebujem sa viem naučiť aj sama. Dnes je už množstvo možností. Stačí si len vybrať a ísť za tým.

large-15

weheartit.com

Neexistujú slová ako nedá sa, nedokážem to, nemôžem. 

Ja to dokážem, môžem všetko, čo chcem, len musím ísť za tým a vydržať, aj keď budú prekážky. Nič nie je zadarmo, ale ten pocit potom určite stojí zato.

cover foto: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.