Mala si už niekedy chuť zbaliť si veci a odísť niekde ďaleko? Alebo poznáš ten pocit, keď si myslíš, že nevieš, kam patríš a potrebuješ nájsť samú seba? Ak áno, spýtam sa ťa otázku, vyskúšala si už niekedy cestovať sama? Nie? Tak tento článok je pre teba. 

Pondelkové rána pozná každá z nás. Keď po preležanom víkende musíš opäť vstávať do školy či do práce. Vstaneš a znechutene sa vrhneš na svoje každodenné povinnosti. Alebo… prežiješ niečo naozaj zlé, nedarí sa ti v práci, nevyjde ti skúška alebo máš proste len zlý deň a presne v takýchto okamihoch ti určite už párkrát napadlo, že chceš vypadnúť niekde veľmi ďaleko od všetkého. Opýtala si sa aj na otázku, čo ti v tom bráni? 

pixabay.com

A tak brázdiš internetom a hľadáš vhodné miesto, kde by si mohla byť na chvíľku sama so sebou. Keď už príde k tomu, že si našla niečo čo ti vyhovuje zrazu dostaneš strach. Vo vzduchu stále lieta otázka, čo ti bráni v tom, aby si na pár chvíľ zabudla na všetky svoje každodenné starosti?

Väčšina ľudí ma z cestovania osamote strach, na otázku prečo to tak je si nájde odpoveď každý sám. Avšak strach je len malou prekážkou k tomu, čo ťa čaká, ak tak spravíš.  Nedávno som čítala článok na jednom zo svojich obľúbených webov, kde bolo písané o cestovaní osamote. Dievča čerstvo po rozchode dostalo odvahu odísť preč a nájsť samú seba. Sama sa stretla s tým, že keď niekomu zo svojich blízkych oznámiš, že odchádzaš na víkend do Prahy sama, nebudú si myslieť, že je to priam skvelý nápad, ale čo na tom záleží.

Keď sa človek ocitne niekde, kde je úplne sám, nemusí chodiť ďaleko, začne si vážiť samého seba. Začne dôverovať v seba samého. Možno nájde svoje stratené ja alebo nájde kopec riešení na svoje problémy. Áno chápem, že keď máš proste zlý deň, zavoláš najlepšej kamarátke a poklebetíš s ňou o tom, aký je svet hrozný a nespravodlivý, ale aj to ti v tých naozaj ťažkých chvíľach pomôže len na chvíľu.

pexels.com

Ľudia, ktorí cestujú sami nemusia patriť k „outsiderom“ či k samotárom. Proste cestujú osamote, pretože hľadajú miesto, kde sa budú cítiť ako doma. Kde nájdu samého seba a nebudú mať nutkanie odísť odtiaľ preč. Niekedy to trvá dlhšie akoby človek čakal alebo plánoval ale rozhodne to stojí za to.

Takže pokiaľ máš sen, že chceš vidieť Paríž alebo Londýn, keď máš pocit, že potrebuješ na chvíľu pokoj od všetkého, nerozmýšľaj. Choď a nájdi samú seba. Ver mi, ten čas, ktorý stráviš sama so sebou je niekedy viac ako troj-hodinový telefonát s najlepšou kamarátkou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.