Plánuješ výlet len pre vás dvoch a premýšľaš nad tým, kam by si ho vzala, aby ste si spolu užili trochu romantiky? Na Slovensku nájdeš množstvo nádherných miest. V podstate takmer každý zámok či kaštieľ sú do istej miery romantické miesta a určite nič nepokazíš, ak sa tam vyberiete.

Možno však hľadáš ešte niečo špeciálnejšie. Tieto miesta sme my samy prešli a môžeme potvrdiť, že ich atmosféra je taká trochu iná. Taká krajšia. Možno sa stane, že sa do seba znovu zamilujete. Nestojí to aspoň za vyskúšanie?

Banka lásky

Kde by ste si mali dokazovať svoju lásku, keď nie tu? Na mieste, kde sa zrodila obrovská láska medzi básnikom Andrejom Sládkovičom a jeho múzou Marínou? Banka lásky bola zriadená priamo v jej rodnom dome v Banskej Štiavnici. Môžete si tam svoju lásku dokonca aj uschovať.

Banská Štiavnica

Pri Banskej Štiavnici ešte trochu ostaneme. Keď sa kohokoľvek opýtaš na najromantickejšie slovenské mesto, odpoveď bude zaručene Banská Štiavnica. A určite odporúčame navštíviť. Či sa už budete prechádzať len po meste a vychutnáte si niekde  chutnú kávičku, alebo sa vyberiete na Sitno či Kalváriu, odkiaľ budete mať úžasný výhľad na celé mesto. Všetko stojí určite za pozretie.

View this post on Instagram

. 🌟 We present 🌟. . ➡️ Banská Štiavnica Calvary ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. Location | #banskastiavnica – Slovakia 🇸🇰 Photo by | @bokehm0n Follow us | @churchmypassion Founder | @florencemypassion Admin | @girasole_assolato Our Tag | #churchmypassion Member | @mypassion_group Date | May 15, 2020 . ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~. . ➡️ Visit our @mypassion_group . 🌟 @florencemypassion . 🌟 @italymypassion 🌟 @tuscanymypassion 🌟 @castlemypassion 🌟 @sunsetmypassion 🌟 @villagesmypassion 🌟 @tattoomypassion_ . ~~~~~~~~~~~~~. #church #churches #chiese #chiesa #iglesia #eglise #beniculturali #beniculturali30 #bestplaces #visitbanskastiavnica #visitslovakia #holidaysbanskastiavnica #holidaysslovakia #monumenti_italia #banskastiavnica #churchesofeurope #churchesaroundtheworld #mikolny #stanetti #perger #calvary #jesuits #travelbanskastiavnica #travelslovakia #castlemypassion #mypassion_group

A post shared by CHURCH|mypassion (@churchmypassion) on

Park tmavej oblohy Poloniny

Aj keď sa už trochu ochladilo a večery bývajú naozaj studené, teplejšie oblečenie a deka by to mohli vyriešiť. K najväčšej romantike určite patrí aj Park nočnej oblohy, ktorý sa nachádza v Národnom parku Poloniny na východe Slovenka.

Predstav si, že sa pozeráš na oblohu, kde môžeš vidieť niekoľkonásobne viac hviezd, než si zvyknutá. A pri každej padajúcej si môžeš želať niečo nové. Alebo aj to isté, aby sa zväčšila sila priania.

Lúčanský vodopád

Slovensko má viacero nádherných vodopádov a tento Lúčanský sme vybrali z toho dôvodu, že sa nachádza priamo v obci Lúčky na Liptove, takže sa k nemu dostanete veľmi jednoducho. Predstav si tú nádhernú fotku, ktorú si môžete urobiť s vodopádom v pozadí.

Bojnice

Bojnice patria tiež k mestám, ktoré dýchajú romantikou. Môžete ísť na zámok, poprechádzať sa len tak v jeho okolí, navštíviť zvieratká v ZOO alebo si užiť výhľad na mesto z nedávno postavenej vyhliadky.

Nitra

V Nitre je toho na pozeranie naozaj veľa. K tým najkrajším miestam patrí jednoznačne Drážovský kostolík. Môžete si zabaliť nejaké občerstvenie a vychutnať piknik s nádherným výhľadom na mesto. Okrem toho určite odporúčame aj Kalváriu či výstup na Zobor.

Čičmany

Keď vojdeš do obce Čičmany, ako by si sa ocitla v inom svete. Nájdeš tam nádherné pomaľované drevenice, ktoré vyzerajú ako z rozprávky. A kde nájdeš viac romantiky než práve v rozprávkach?

View this post on Instagram

#cicmany #slovakia

A post shared by Ivo 👁👁 (@ivo_holanec) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.