Nie je to žiadna veda. Rýchlejší metabolizmus znamená viac spálenej energie, čiže rýchlejší proces chudnutia. Ktorá z nás by sa sťažovala, ak by mohla jesť a nepriberať? Avšak máme pre teba pripravených pár rád, ktoré môžeš využiť na ceste za krajším, štíhlejším, no najmä zdravším ja. 

Pikantné je dobré

Prijatím pálivejšieho jedla dokážeš svoj metabolizmus skutočne popohnať. Nemyslíme tým, že na raňajky musíš jesť k ovsenej kaši tri chilli papričky. Stačí, ak do svojho jedla pridáš pálivú papriku či korenie, ktoré je samo o sebe pikantné.

zdroj: www.unsplash.com

Naber svaly a spaľuj rýchlejšie

Je známe, že svaly spaľujú viac ako tuk a to s veľkým rozdielom. Zatiaľ čo kilogram tuku spáli 4 kalórie za deň v pokojnom režime, kilogram svalu dokáže spáliť až 13,5 kalórie za deň. Nielen, že sa budeš cítiť vo svojom tele lepšie, ale aj budeš viac spaľovať.

Pi viac vody

Telo tvorí z väčšej časti voda, preto je dôležité, aby si ju dopĺňala pravidelne aj v priebehu dňa. Skús však zaradiť do svojho nápojového lístka studenú vodu. Ako dokáže zrýchliť metabolizmus? Tým, že náš organizmus je prirodzene teplý, studená voda ho schladí a tým pádom musí telo vytvoriť viac energie, aby ho znovu zahrialo.

zdroj: www.pexels.com

Zaraď do tréningu HIIT

Takýmto tipom tréningu za minimum času spáliš veľké množstvo kalórií. Čo je na tom však najlepšie? Vďaka tomu, že príliš zaťažíš svoje svaly, telo musí použiť veľké množstvo energie na to, aby ich zregenerovalo. Veď čo je lepšie, ako spaľovať kalórie bez toho, aby si niečo robila?

Zvýš svoj príjem bielkovín

Nielen, že je to makroživina, ktorá ťa najviac zasýti, ale dokonca na jej trávenie potrebuje tvoj metabolizmus najviac energie, čo je zhruba 20 % – 30 %. Čiže po prijatí 100 gramov bielkovín spáliš zhruba 70 – 80 kalórií. Ako však zvýšiť príjem samotných bielkovín? Je to skutočne jednoduché. Do svojo obľúbeného jedla pridaj tvaroh, šunku alebo syr a máš postarané o sýte a nutričné jedlo.

zdroj: www.pexels.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.