pexels.com

Či už myslíš na svoje zdravie, pravidelne cvičíš alebo sa snažíš schudnúť, buď opatrná v tom čo, v akom množstve a kedy zješ. Čo by si však mala určite vynechať večer pre spaním?

Tmavá čokoláda

Áno, čokoláda a práve tá tmavá so sebou prináša mnoho benefitov pre tvoje zdravie. No je potrebné dávať si pozor aj pri nej. Kedykoľvek počas dňa, keď potrebuješ dodať energiu, tak si ju pokojne dopraj. Pretože je zdrojom prírodných stimulantov ako kofeínu a teobromínu, pred spaním sa tak určite nehodí. Určité obdobie po konzumácii vplýva čokoláda na tvoj nervový systém, a tak je proces zaspávania tým pádom oveľa náročnejší. A čokoláda pred spaním ti nenapomôže ani pri anabolických procesoch v organizme.


foto: pexels.com

Cereálie

Cereálie z obchodu – chrumkavé, sladké, no proste lákavé – tie za žiadnu cenu! Ak sa však predsa nevieš zrieknuť cereálií, jedávaj ich radšej ráno, vtedy je ich konzumácia optimálna. No určite nie na večeru. Obsahujú totižto príliš veľa cukru, ktorý zvyšuje hladinu krvného cukru a to v čase dňa, kedy sa tvoj metabolizmus spomaľuje a cukor sa ukladá do tukových zásob. Ako alternatívu môžeš pokojne zvoliť neochutené pukance.


foto: pexels.com

Zmrzlina

Zmrzlina obsahuje taktiež značné množstvo sacharidov, ktoré prispievajú k nárastu tvojej telesnej hmotnosti. Neprospeje ti ani vyšší obsah tuku v smotanových verziách obľúbeného letného pokrmu. A nejde tu len o priberanie, ale aj o problémy so spánkom a regeneráciou organizmu počas procesu spánku. Vyskúšaj tak radšej tvaroh ochutený medom, zmiešaný napríklad s chia semienkami.


foto: pexels.com

Slané tyčinky, praclíky, krekry, chipsy atď.

Stáva sa, že človek bežne večer pri pozeraní televízie siahne rád po niečom slanom. Najväčším problémom je to, že majú vysoký glykemický index vďaka bielej múke, z ktorej sú vyrobené. K tomu si pridaj ešte fakt, že počas konzumácie ľahko strácaš prehľad o tom, koľko si ich vlastne zjedla. Nabudúce radšej vyskúšaj domáce chipsy z rôznych druhov zeleniny.


foto: pexels.com

Smotanový ochutený jogurt

Jogurt si určite neodopieraj, ale je potrebné vedieť, po akom siahnuť. Určite sa večer pred spaním vyhni smotanovému s ovocnou či čokoládovou príchuťou. Takéto jogurty obsahujú množstvo sacharidov a vo večerných hodinách sú nevhodné. Nič však nepokazíš bielym jogurtom gréckeho typu.


foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness