Romantický víkend na Slovensku
Instagram/churchmypassion, Instagram/i_am_olivka

Aj keď je už chladnejšie, stále máte dosť času na to, aby ste zažili romantický víkend vo dvojici. Na Slovensku nájdeš množstvo nádherných miest. V podstate takmer každý zámok či kaštieľ sú do istej miery romantické a určite nič nepokazíš, ak sa tam vyberiete. Možností je ale oveľa viac. 

Možno hľadáš ešte niečo špeciálnejšie. Týchto 7 miest sme my samy prešli a môžeme potvrdiť, že ich atmosféra je taká trochu iná. Taká krajšia. Možno sa stane, že sa do seba znovu zamilujete. Nestojí to aspoň za vyskúšanie?

Banka lásky

Kde by ste si mali dokazovať svoju lásku, keď nie tu? Na mieste, kde sa zrodila obrovská láska medzi básnikom Andrejom Sládkovičom a jeho múzou Marínou? Banka lásky bola zriadená priamo v jej rodnom dome v Banskej Štiavnici. Môžete si tam svoju lásku dokonca aj uschovať.

Banka lásky
zdroj: Instagrambanka_lasky

Banská Štiavnica

Pri Banskej Štiavnici ešte trochu ostaneme. Keď sa kohokoľvek opýtaš na najromantickejšie slovenské mesto, odpoveď bude zaručene Banská Štiavnica. A určite ju odporúčame navštíviť.

Či sa už budete prechádzať len po meste a vychutnáte si niekde chutnú kávičku alebo sa vyberiete na Sitno či Kalváriu, odkiaľ budete mať úžasný výhľad na celé mesto. Všetko stojí určite za pozretie. Romantický víkend ako vyšitý.

Banská Štiavnica
zdroj: Instagram/churchmypassion

Park tmavej oblohy Poloniny

Aj keď sa už trochu ochladilo a večery bývajú naozaj studené, teplejšie oblečenie a deka by to mohli vyriešiť. K najväčšej romantike určite patrí aj Park nočnej oblohy, ktorý sa nachádza v Národnom parku Poloniny na východe Slovenka.

Predstav si, že sa pozeráš na oblohu, kde môžeš vidieť niekoľkonásobne viac hviezd, než si zvyknutá. A pri každej padajúcej si môžeš želať niečo nové. Alebo aj to isté, aby sa zväčšila sila priania.

Park nočnej oblohy
zdroj: Instagram/regionpoloniny.sk

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie