S blížiacimi sviatkami sa začína pomaly stupňovať aj každoročný zhon. V obchodoch sa musíš vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti, musíš sa zmieriť s tým, že parkovacie miesto nenájdeš tak jednoducho a očakávaj tiež klasickú otázku, či už máš kúpené darčeky. Ak chceš ale trochu spomaliť a užiť si toto adventné obdobie, určite by si mala navštíviť vianočné trhy.

Bez vianočných trhov si sviatky predstaviť ani nevieme. Teplý punč či varené vínko, chutné jedlo, sladké dobroty, no hlavne vôňa a atmosféra, ktoré sa trhmi pravidelne šíria, sú na nezaplatenie. Teraz je preto ideálne obdobie, aby si si s rodinou či priateľmi urobila menší výlet do niektorého z európskych metropol, ktoré ponúkajú tie najkrajšie vianočné trhy.

Určite sa ale priprav na to, že si pri stánkoch trochu počkáš. Každoročne sa vianočnými trhmi premelie niekoľko tisícok ľudí z viacerých kútov sveta, no za tú sviatočnú atmosféru to predsa stojí, no nie? Teplo sa preto obleč a chráň si svoje osobné veci, lebo trhy sú, bohužiaľ, aj rajom pre vreckových zlodejov. No nenechaj si pokaziť nimi náladu a užívaj si, že sa Vianoce nezadržateľne blížia. A pokojne si pribaľ aj korčule, pretože vo viacerých mestách nájdeš priamo na trhoch aj obrovské klzisko.

Nádherné trhy nájdeš aj v susedných krajinách, no pre niektoré sa oplatí aj trochu vycestovať. Letecké spoločnosti stále ponúkajú letenky za pár eur, preto by si mohla porozmýšľať nad tým, že spojíš príjemné s užitočným a budeš sa tak môcť pochváliť fotkami z krásnych miest.

Viedeň, Rakúsko

View this post on Instagram

#christmasmarketvienna

A post shared by Anthony Bellotti (@abellotti78) on

Budapešť, Maďarsko

View this post on Instagram

Budapest Christmas Market by St Stephen’s Basilica ——————————————————————————— Let’s spend the New Year’s Eve in Budapest! The best New Year’s Eve offers here —> https://budapestnewyear.com ——————————————————————————— Discover our new page @tokaj_hungary …. Follow our new page about the Region of Tokaj and Zemplen Mountains.. One of Hungary's best-known World Heritage protected wine regions, with its gastronomy, culture, thousands of years of history and untouched nature, it offers endless relaxation and enchanting for visitors. https://instagram.com/tokaj_hungary——————————————————————————— Discover the amazing Lake Balaton with us @balaton_hungary ——————————————————————————— Blue water, curvy hills, old vineyards, historic places and – above all – the beautifully green landscape around the Balaton Uplands. Follow: @balatonfelvidek.hu ———————————————————————— @hellosweet_budapest The new Pop-Up Sweet Bar will opening in the heart of Budapest! 🥞🍭🍫🍩 #HelloSweet the new age of desserts is comming to Budapest! More info comming soon… #reklam ———————————————————————— Explore the colorful spa life in Budapest with us @budapestspaexperience ———————————————————————— #budapest #budapesthungary #budapesthungaryblog #photography #photooftheday #hungarytoday #travelphotography #travel #instatravel #instabudapest #budapestgram #travelgram #hungary #budapesttravel #thisisbudapest #visithungary #traveltagged #postcardplaces #letsgoeverywhere #youmustsee #travelawesome #topeuropephoto #bestplacestogo #instatravel #travelgram #bucketlist #bestplacetogo #hungary 📷 @y.kopishinskij

A post shared by Budapest , Hungary (@budapest_hungary) on

Praha, Česko

Krakov, Poľsko

Záhreb, Chorvátsko

Kodaň, Dánsko

View this post on Instagram

Tivoli gardens🎄 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 📷Perfect photo by @steluja_photography ⠀ Friends, follow our account about life in Switzerland @swissmyworld ⛰ Superb Switzerland every day!🏞❤️ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 🏘😉Mark your photo with tag #copenhagensworld and we`ll post it! ⠀ #copenhagen #denmark #igersdenmark #theprettycities #ibyen #worlderlust #visitcopenhagen #visitdenmark #visitcopenhagen #milliondollarvisuals #visualseduction #moodygrams #cphpicks #passionpassport #govisitdenmark #primeshots #discoverdenmark #ig_denmark #visualambassadors #copenhagenlife #copenhagenbible #topeuropephoto  #passionpassport #travellingthroughtheworld #living_europe #ig_europe #europe_vacations #awesome_earthpix #bestvacations

A post shared by Copenhagen | Travel community (@copenhagensworld) on

Brusel, Belgicko

Drážďany, Nemecko

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.