Dlhodobý vzťah

Sú rozhodnutia, ktoré robíme veľmi spontánne, bez toho, aby sme premýšľali nad ich dôsledkami. A sú rozhodnutia, ktoré si vyžadujú mnoho premýšľania, pretože neovplyvnia len nás, ale aj niekoho, koho nimi zasiahneme. Také je to aj pri rozchodoch. Niekedy sa dlhodobý vzťah skončí buchnutím dverami po hádke, inokedy v nás už mesiace tkvie myšlienka ukončiť to.

Ak ti na partnerovi stále aspoň trochu záleží alebo máš úctu k tomu, čo ste už spoločne prežili, mala by si sa pred týmto krokom zamyslieť. Položiť si 3 otázky, ktoré ti potvrdia, že robíš správnu vec, aj keď to môže byť pre vás naozaj ťažké.

Prečo som sa rozhodla ukončiť dlhodobý vzťah?

Čo je dôvodom, že už vás ďalej nechceš brať ako pár? Sú to malé veci, ktoré sa pospájali alebo ide o veľký a vážny problém, ktorý to všetko zničil? Odpovedz si na otázku, či to nie je len unáhlené rozhodnutie alebo si si viac než istá tým, že takto to ďalej nepôjde.

Urobila som všetko pre záchranu?

Keď prídeš na to, kde nastal problém a prečo už viac k nemu necítiš to, čo inokedy (a možno aj cítiš, ale okolnosti sú silnejšie, než je láska), zamysli sa nad tým, či si urobila všetko pre to, aby sa váš vzťah dal zachrániť.

Dnes ľudia radšej zahodia vzťah, než by sa mali trochu posnažiť, aby ho ešte dali dokopy. Keď je všetko dobré, užívajú si ho. No ak nastanú zlé časy, radšej utekajú. Avšak nie je to len o tom, či si do toho dala všetko ty. Ak to chce zachrániť len jedna strana, nestačí to. No ak ti je jasné, že ani on nemá chuť a snahu bojovať o vás, potom je rozchod správne riešenie.

Je on človekom, s ktorým chcem byť aj o 10 rokov?

Dlhodobý vzťah znamená naozaj dlhodobý. Nie je to románik, je to puto, ktoré chceš mať s daným človekom už navždy. No čo ak sa pri ňom nevidíš aj o 10 rokov? Ak by si ho tak veľmi milovala a boli by ste si súdení, nedokázala by si si ani predstaviť, že by niekedy nebol po tvojom boku. Ak je tomu opak, radšej odíď.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating