Photo by mellamed from Pexels

Život nie je vždy jednoduchý. Raz si hore a raz dole. Všetko však môže byť buď dobré alebo zlé. Záleží len na tebe, ako sa na svet dívaš. Ver, že sama si svoj život dokážeš výrazne zlepšiť, stačí trocha zmeniť myslenie. Zabudni na negativitu, prestaň sa ľutovať a drž sa týchto rád!

Nerieš to, čo sa ťa netýka

Alebo to, čo nedokážeš ovplyvniť. My, ľudia, častokrát riešime veci, ktoré sa nás bytostne netýkajú a tak strácame čas, ktorý môžeme tráviť oveľa zmysluplnejšie. Zamyslela si sa niekedy nad tým, koľko času, vrások a dobrej nálady by si si ušetrila, keby si neriešila to, čo vlastne nemá ani zmysel?

Prestaň sa pozerať na to, čo druhí majú alebo nemajú, čo robia susedia, čo povedal ten politik v televízii, … Ak chceš mať svoj život usporiadaný a šťastný, musíš pozerať iba na seba. Tak nerieš zbytočnosti, kradneš si tým energiu.

Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Áno, život nám pripraví aj ťažké skúšky, ktoré pozitívnym myslením neodignoruješ. No je len na tebe, čo si z toho vezmeš a či sa pohneš ďalej. Ak ťa niečo zrazí na kolená, je v poriadku, že si poplačeš a budeš smutná. Možno budeš chvíľu ako bez duše, no je dôležité, aby si sa znova pozbierala. Ak ťa niečo nezabije, znamená to že žiješ a ideš ďalej. Nestrácaj nádej v lepšie zajtrajšky.

Mysli pozitívne

Očakávaj to najhoršie, no ver v to najlepšie. Tvoj život bude oveľa ľahší, keď si konečne začneš veriť a prestaneš si myšlienkami priťahovať len to zlé. Ak ťa čaká nejaká skúška, prestaň sa jej báť a plakať, že to nezvládneš. Mysli na to, že to jednoducho dáš! Negatívnym myslením strácaš tak veľa energie a šťastia, ktoré potrebuješ.

Ľudia, ktorí na všetkom vidia iba negatíva sa nemôžu čudovať, že nemajú tak ľahký a šťastný život ako iní. Pozeraj sa na poloplný pohár, nie poloprázdny.

Kašli na názor druhých

No a v neposlednom rade, prestaň sa zaujímať o to čo si myslia, alebo by si mohli myslieť ostatní ľudia. Ty nežiješ ich život a oni nežijú ten tvoj. Prečo máš potrebu sa niekomu prispôsobovať? Prečo ťa vôbec trápi, čo si o tebe niekto pomyslí? Sú to ich myšlienky a ich strata času tým, že sa nestarajú o seba. Rob to, čo chceš, hovor čo chceš, jednoducho ži!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife