Aj keď nám leto už oficiálne začalo, ešte stále je čas nejaké tie kilá zhodiť, aby si sa v plavkách cítila lepšie a sebavedomejšie. Niekto uprednostňuje fitko, no ak ťa to tam veľmi neťahá, jednoducho vybehni von. Teraz je ideálny čas začať sa venovať letným športom, ktoré si doteraz robiť veľmi nemohla. Portály The Healthy a Mirror zverejnili činnosti, pri ktorých spálime cez leto najviac kalórií.

Veľkým plusom je, že okrem spálených kalórií sa pri týchto letných aktivitách aj dobre zabavíme a odragujeme. Väčšinu z nich môžeš vykonávať vo dvojici alebo aj vo väčšej skupinke, takže vytiahni aj kamošky a začnite chudnúť spolu.

Počet spálených kalórií je uvádzaný za hodinu a je, samozrejme, orientačný. Záleží od toho, ako poctivo sa budeš aktivite venovať a taktiež zaváži aj tvoja hmotnosť či celkový zdravotný stav.

Plávanie

Leto bez plávania si predstaviť hádam ani nevieme. V tomto prípade záleží aj od techniky, ktorú si zvolíš. V priemere ale dokážeš spáliť od 380 do 680 kalórií. Navyše, plávanie nezaťažuje kĺby ako iné športy, preto je vhodné aj pre tých, čo majú nejaké zdravotné problémy.

zdroj: Photo by Jim De Ramos from Pexels

Beh

Beh patrí k najobľúbenejším športom vôbec. Vedela si o tom, že viac kalórií dokážeš spáliť pri behu po piesku než po riadnej ceste? Nemusíš podávať výkony ako vrcholoví športovci, bež rýchlosťou, aká ti bude vyhovovať. Za hodinu ale môžeš spáliť v priemere 500 až 700 kalórií.

Bicyklovanie

Leto je ideálne čas na vytiahnutie bicykla z garáže. Môžeš sa ísť bicyklovať sama, ale taktiež môžeš zobrať priateľa, kamošky či dokonca aj rodičov. Za hodinu dokážeš spáliť v priemere 550 až 600 kalórií.

Turistika

Chystáš sa na turistiku? Aj keď ti to možno príde len ako príjemná prechádza, aj pri nej dokážeš pekne spaľovať. Záleží od terénu či veľkosti a hmotnosti tvojho ruksaku, ale v priemere dokážeš spáliť okolo 400 kalórií za hodinu. Ak sa vyberieš na celodennú túru, výsledný počet znie dobre, že?

Tenis a bedminton

Tenis patrí tiež k tým namáhavejším športom, pri ktorých môžeš spáliť približne 470 kalórií. Ak sa nevenuješ tenisu, určite sa ti s letom neodmysliteľne spája hranie bedmintonu doma na záhrade. Pri tejto činnosti spáliš približne 230 kalórií.

Paddleboarding

V posledných rokoch sa obľube teší aj paddleboarding. Na prvý pohľad sa to môže zdať jednoducho, len si stojíš na doske a pádluješ. V skutočnosti sa ale poriadne unavíš a spáliš pri tom približne 400 kalórií.

Korčuľovanie

Korčuľovanie tiež patrí k letu a ak sa už nevieš dočkať, kedy si obuješ korčule, mala by si vedieť, že pri tejto činnosti dokážeš spáliť približne 300 kalórií.

Ostatné letné aktivity:

  • squash – cca 700 kalórií
  • volejbal – cca 300 kalórií
  • potápanie – cca 470 kalórií
  • šnorchlovanie – 270 až 330 kalórií
  • skateboarding – 270 až 320 kalórií

Zdroj: thehealthy.com, mirror.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.