Photo by Leonardo Quatrocchi from Pexels

Prešla si si už mnohými prekážkami, ale isté veci sa stále nemenia? Čo tak začať sebou? Tvoj život nie je závislý od druhých ľudí, ktorí ťa môžu opakovane sklamať. Ty si tvorcom vlastného šťastia a ak chceš úspešný život, treba sa podľa toho správať. Toto je 5 príkladov od portálu IHeartIntelligence, Power of Positivity a The power of Silenece, ako sa stať silnejšou ženou.

Poznaj svoju hodnotu

Aby ťa ľudia rešpektovali, musíš si najprv vážiť samú seba. To si vyžaduje aj veľkú dávku úprimnosti a sebapoznania. Vieš presne, kto si a čo od života požaduješ. Nemáš za potreby sa s nikým iným porovnávať, pretože vieš, že si rovnako jedinečná.

Poznáš svoje slabé a silné stránky a dokážeš z oboch vyťažiť. Silná žena sa za seba nehanbí a váži si svoju hodnotu.

Chceš rešpekt, nie pozornosť

Silná žena nikdy nikoho neprosí, aby si ju vážil. Silná žena jednoducho a bez vysvetlenia odíde, ak sa necíti rešpektovaná a chcená. Vďaka tomu presne vie, koho vo svojom živote chce a nestráca svoj drahocenný čas pri toxických ľuďoch.

Dbaj na to, kto sa s tebou baví a hlavne akým spôsobom. Neskôr sa ti môžu poriadne otvoriť oči.

Neboj sa prejaviť svoje emócie a úprimnosť

Ak ťa niečo ranilo, povedz to. Bodka. Nedus v sebe nič, čo by ťa mohlo ťažiť. Buď úprimná za každých okolností, aj keby to malo byť bolestivé pre obe strany. Silná žena znáša aj takéto prekážky a prejavenie svojich emócií nevníma ako slabosť.

Rovnako by si v sebe mala nájsť aj schopnosť odpúšťať. Nie kvôli tomu, aby si zbavila viny ľudí, ktorí ti spôsobili bolesť, ale aby ťa to neťažilo a mohla sa posunúť v živote ďalej. Nepotrebuješ mať myseľ zaplavenú samými negatívami.

Dokážeš sa zachrániť sama

Zásadným pravidlom silnej ženy je, že sa nespolieha na ostatných, jej šťastie závisí iba od nej a dokáže sa zo všetkého dostať sama. Nepotrebuješ byť závislá na druhých. Presne preto momentálne cítiš potrebu zmeny.

Nebudeš už viac čakať, aby niekto k tebe prišiel a pomohol ti. Si zdravá? Máš ruky, nohy? No vidíš. Tak je na čase, aby si sa postavila.

Začni tým, že si z hlavy vyhodíš pocity obete. Si rovnako dôležitá, ako všetci ostatní. Nedovoľ, aby ťa niekto kontroloval a riadil. Buď sebavedomá a hrdá na to, kto si.

Pomáhaj ďalším

Ak si pripravená uchopiť všetky tieto pravidlá a vlastnosti, pamätaj, že je rovnako dôležité ich šíriť ďalej. Pomáhaj ženám, ktoré to taktiež potrebujú. Buď tou osobou, ktorá im do života dokáže priniesť istotu, že všetko sa môže zmeniť k lepšiemu.

Povedz im otvorene o svojich predchádzajúcich skúsenostiach a pozorne ich aj počúvaj. Vtedy si ľudia uvedomia, aké majú šťastie, že môžu byť súčasťou tvojho života.

Zdroj: The power of Silence , Power of positivity IHeartIntelligence 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife