Milovanie až po svadbe

Niektoré baby sú v súčasnosti také, že pre nich milovanie neznamená veľa a sú to schopné s chlapom spraviť už na prvom stretnutí. U niekoho ide zase o otázku viery, kedy chcú celibát držať až do svadby. Všetko však má svoje pozitíva a negatíva, na ktoré sme sa pýtali odborníkov. 

S*xepertka z portálu Ruzovyslon.sk, Veronika Kubíčková, neodporúča s milovaním čakať až do svadby. „S*x a intímny život je neoddeliteľnou súčasťou každého vzťahu a manželstva. V prípade, že sa ľudia rozhodnú odložiť s*x až na dobu po svadbe, pripravia sa o množstvo dôležitých informácií,“ priznala a uviedla aj niekoľko príkladov.

„Partneri nezistia, či budú rovnako vnímať dôležitosť milovania, či ich to bude rovnako baviť, či budú mať podobnú frekvenciu v s*xe atď. Ľudia si tak nemôžu svojho budúceho partnera alebo partnerku otestovať. Podstupujú tak riziko, že budú žiť celý život s niekým, kto s nimi nie je s*xuálne kompatibilný. A táto s*xuálna nespokojnosť potom ovplyvňuje celý partnerský vzťah a následne aj rodinný život,“ dodala.

Milovanie až po svadbe
zdroj: Pexels/Caner Demiroğlu

Dôvodom, prečo by si s tým nemala čakať až do svadby, sú aj rôzne zdravotné ochorenia týkajúce sa tvojho pohlavného orgánu.

Ľudia, ktorí sú schopní s milovaním čakať až do svadby veria, že s*x patrí do manželského zväzu a slúži iba na plodenie detí, nie na zábavu. A možno si počula aj o takzvaných prsteňoch cudnosti či čistoty. Mladí ľudia ho nosia na ľavom prstenníku ako symbol „zasnúbenia s Bohom“. Tento prstienok po svadbe vymení obrúčka.

Milovanie nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť

Je hanblivosť dôvod, prečo chceš počkať na svojho manžela? Osudová láska, ktorá ťa neopustí za žiadnych okolností. Keďže chceš počkať, vieš, že pôjde o niekoho, kto ťa bude milovať aj s chybami a tvojimi údajnými nedostatkami na tele. Tie ale možno vidíš predovšetkým iba ty.

Milovanie až po svadbe
zdroj: Pexels/Pixabay

Alebo sa možno hanbíš, ako budeš pri milovaní vyzerať či vzdychať. Možno sa bojíš bolesti či možného krvácania. Že sa tvoj partner zľakne a zuteká. 

Práve naopak, kvôli spomenutým a ďalším iným dôvodom by si sa určite v posteli nemala hanbiť. Iba úbožiak by sa ti vysmial a zutekal, hoci sa stáva aj to. Kvôli vzdychaniu, výzoru či pár kilám navyše by si si naozaj nemala robiť ťažkú hlavu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating