Na svete existuje množstvo dokonalých miest, ktoré sa oplatí vidieť a navštíviť. Nemusíš cestovať ani príliš ďaleko, pretože jednu z tých najkrajších lokalít nájdeš aj v Európe, konkrétne v Taliansku. Reč je o Toskánsku, ktoré býva označované za jedno z najromantickejších miest.

Dôvod je veľmi jednoduchý. Ak raz Toskánsko navštíviš, zamiluješ si ho na prvý pohľad a nebudeš ho chcieť ani opustiť. Prípadne sa sem budeš vracať vždy, keď budeš mať možnosť. Je výnimočné tým, že každý si tu príde na svoje. Milovníci histórie, krásnej prírody a aj chutného jedla.

Vieš, prečo by si mala tento taliansky región navštíviť? Pokojne aj v tomto období, kedy tam je stále príjemne teplo. Letenky navyše nájdeš za veľmi prijateľné ceny. Máme pre teba hneď niekoľko výhod, ktoré by si mala zvážiť.

Nádherná talianske mestá

Toskánsko nie je o jednom meste. Zahŕňa viacero krásnych lokalít, ktoré sa oplatí vidieť. Z tých najznámejších spomenieme mestá Florencia, Pisa, Lucca, Siena, San Gimignano, Volterra alebo Montepulciano. V blízkosti sa okrem iného nachádza aj ostrov Elba.

Ide o nádherné historické mestá, v ktorých zažiješ jedinečnú atmosféru. Nech si vyberieš ktorékoľvek z nich, nebudeš sklamaná.

Vynikajúce jedlo

Ak si milovníčka talianskej kuchyne, asi chápeš, o čom hovoríme. V prípade, že by si cestoviny, pizzu či tiramisu dokázala jesť hoci aj každý deň, v Toskánsku svoje chuťové poháriky potešíš naozaj vždy. Vyrába sa tu aj kvalitný olivový olej a región je známy svojimi tradičnými syrmi. Hladná odtiaľto neodídeš.

Ešte lepšie víno

K dobrému jedlu patria, samozrejme, aj dobré nápoje. Áno, káva a likéry ťa tu nesklamú, no do pozornosti musíme dať predovšetkým víno. Toskánsko je preslávené svojimi vinárskymi oblasťami. Určite ti nemusíme predstavovať Chianti, Brunello di Montalcino, Cabernet Sauvignon alebo Merlot.

Určite ti odporúčame navštíviť rodinné vinárne a absolvovať prehliadky spojené s degustáciou vín. Robia sa tu pravidelne a sú veľmi obľúbené.

Dokonalá príroda

Všade, kam sa pozrieť, natrafíš na dokonalú prírodu. Môžeš chodiť na prechádzky, ale pokojne aj na dlhšiu turistiku. Okrem toho tu nájdeš aj more, takže ak navštíviš toto miesto počas teplých dní, môžeš sa pokojne aj okúpať.

Niekedy je lepšie raz vidieť než stokrát počuť, preto ti odporúčame Toskánsko naozaj navštíviť. Keďže si môžeš vybrať z viacerých atrakcií a spôsobov trávenia času, určite takýto výlet nebudeš ľutovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.