Zdá sa ti príliš skoro na to, aby si teraz riešila efektívnu depiláciu? Povieme ti, že začať myslieť na to, ako mať dokonale hladké nohy v júni, bude už neskoro. Zopár tipov by si mala vedieť a praktizovať už teraz, nech máš v lete v šatách ukážkové nohy.

Aby ti hladká pokožka vydržala čo najdlhšie, aby ti nezarastali chĺpky alebo aby si si nepodráždila kožu, ktorá ťa bude svrbieť, mala by si mať na pamäti tieto rady.

Vyber si ten správny spôsob

Na začiatok musíš vedieť, ktorý typ d/epilácie ti vyhovuje úplne najviac. Z hľadiska času, efektivity, trvácnosti, ale aj toho finančného. Kúpiť si balík žiletiek je totiž oveľa lacnejšie ako sa objednať na trvalú laserovú epiláciu. Medzi týmito dvoma možnosťami sa však nachádzajú aj možnosti ako depilácia voskom, cukrovou pastou, či epilačným strojčekom.

Ak nie si s výsledkom svojho bežného postupu holenia spokojná, neboj sa vyskúšať iný. Práve teraz je na to najlepší čas – nohy skrývaš pod oblečením, veľa sa von nechodí a už vôbec nie na slnko.

zdroj: Pexels/cottonbro

Klasické holenie

Keď preferuješ žiletku či dámske strojčeky, nesmieš zabudnúť na poriadnu starostlivosť pred a po holení. Aj od nich totiž závisí výsledok a dokážeš nimi aj spomaliť rast chĺpkov. Začni poriadnym pílingom, vďaka ktorému sa zbavíš starej vrstvy pokožky, prekrvíš ju a predídeš tak aj zarastaniu chĺpkov, ktoré môže viesť k nepríjemnému zápalu, vyrážkam a svrbeniu.

Pamätaj, že vždy rob pohyby v protismere rastu chĺpkov a s pomocou peny/gélu na holenie. Bude to ľahšie. Po holení nesmieš (naozaj nesmieš!) zabúdať na poriadnu hydratáciu.

Dlhotrvajúca epilácia

Ak ťa predošlý spôsob nebaví, nemáš čas či želaný výsledok sa nedostavil, máš aj iné možnosti. Foto epilácia, chemická epilácia, elektroepilácia, technológia IPL, epilácia pomocou alexandritového lasera, … či už na internete alebo priamo od odborníkov o týchto spôsoboch môžeš dostať potrebné info.

Za takéto riešenie si však musíš priplatiť a rozhodnúť sa pre ne už teraz. Ideálne je totiž začať s procedúrou v zimnom období, keďže sa epilačný cyklus musí viackrát zopakovať. V lete už bude neskoro, na slnko po laseri ísť totiž nemôžeš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.