instagram.com/granulky.sk, zuzanahanzelova

Chcela by si spoznávať krásy Slovenska, no máš doma psíka a nevieš, kam by si ho dala? A čo tak vziať ho rovno so sebou? Väčšina psíkov prechádzky alebo ľahšiu turistiku miluje, no je veľmi dôležité vybrať vhodnú lokalitu.

V prvom rade musíš myslieť na fyzickú kondíciu nielen seba, ale predovšetkým svojho psíka. Ak je aktívny a dlhé prechádzky mu nerobia problém, tak pokojne môžeš zvoliť aj stredne ťažšie túry. Ak je, naopak, menej aktívny a zadýcha sa aj pri bežnom venčení, v takom prípade radšej zvoľ jednoduché trasy.

Pravidlo číslo jeden pri turistike so psom je, aby si vzala dostatok vody. Nielen pre seba, ale aj pre svojho štvornohého kamaráta. Určite sa rád po ceste napije aj z potoka alebo iného zdroja vody, ale nemôžeš s tým počítať, vždy buď radšej dopredu pripravená. Taktiež by si namiesto obyčajného obojku mala použiť radšej postroj, ktorý bude pre neho pohodlnejší.

Ak na niektorých miestach uvidíš označenie, že svojho psíka musíš mať na vodítku alebo musí mať náhubok, rešpektuj to. Voľne ho vypusti len na miestach, kde to je dovolené a ak ho máš dobre vycvičeného a poslúchne ťa, keď ho privoláš k sebe.

Ak si chceš byť istá, že turistiku spolu zvládnete, odporúčame navštíviť rôzne hrady, ktoré na Slovensku máme. K väčšine hradov vedie príjemná cesta, ktorú obaja určite hravo zvládnete. Okrem toho existuje množstvo ďalších miest, ktoré sa vám určite budú páčiť. Vybrali sme pre teba zopár z nich.

Banská Štiavnica

Šútovo a Šútovský vodopád

Jánošíkova Bašta

Demänovská dolina

Tesárska roklina

Šranecké piesky – Slovenská Sahara

Manínska Tiesňava + Súľov

Kvačianska dolina

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife