instagram.com/lostleblanc

Určite aj ty poznáš ten pocit, kedy nevieš, na čom vo vzťahu si, v hlave si vytváraš hororové scenáre vášho konca a v každej inej žene vidíš sokyňu. Žiarlivosť nie je vôbec príjemná a keď sa to preženie, koleduješ si naozaj o rozchod.

Dávno neplatí, čo sa hovorí, že kto nežiarli, ten nemiluje. To si vymysleli len žiarlivky, aby ospravedlnili svoje často prehnané správanie. Rozprávame sa teraz o žiarlivosti, kedy ti partner nedáva žiadny dôvod a všetko si vytváraš len vo svojej hlave. Ak nechceš, aby si svojho drahého stratila, mala by si sa trochu uvedomiť a so svojou žiarlivosťou pracovať.

Pracujte na dôvere

Žiarli väčšinou len ten, kto nedôveruje. So svojím priateľom by si sa mala dokázať otvorene o všetkom porozprávať, mala by si mu kľudne prezradiť, že máš obavy. Ukáž mu, že chceš pracovať na vzťahu a že to isté očakávaš aj od neho. Vyhnite sa klamaniu, pretože tým sa dôvera len a len znižuje.

Určite mu nelez len tak do mobilu, aby si sa presvedčila, že je všetko v poriadku. Ak tvoj frajer nerobí nič podozrivé, prečo mu teda neveríš? Ak ti nedáva žiadny dôvod na žiarlenie, tak sa prestaň správať ako fúria, inak ho od seba naozaj odoženieš.

Zvýš svoje sebavedomie

Bojíš sa toho, že si začne s nejakou inou, že odíde za krajšou, lepšou, úspešnejšou? V takomto prípade ide len o jednu vec a tou je tvoje sebavedomie. Nízke sebavedomie. Ak nemáš rada samu seba, ako môžeš čakať, že ťa bude milovať niekto iný?

Ak máš nízke sebavedomie, vždy sa budeš obávať konkurencie. Začni teda pracovať na sebe a uvidíš, že zmenu si všimne aj tvoj partner. Ak bude mať doma všetko, po čom túži, nebude mať žiadny dôvod hľadať to niekde inde.

„Je ťažké vyhnúť sa žiarlivosti, ak toho druhého milujeme viac než seba.“ – Guy de Maupassant

Nehľadaj dôvody tam, kde nie sú

To, že sa pozrie na ulici na nejakú inú ženu, predsa nie je koniec sveta. Koľkokrát sa po peknom chlapovi obzrieš aj ty? Nehľadaj zbytočne dôvody na žiarlivosť tam, kde nie sú. Načo budeš zbytočne vyvolávať hádky? Čím častejšie sa budeš správať ako šialená stíhačka, tým rýchlejšie pôjde váš vzťah dolu vodou.

Neutápaj sa smutnými myšlienkami, práve naopak. Vo všetkom hľadaj pozitívum a nájdi si niečo, čím sa rozptýliš. Ak budeš mať svoj koníček, nebudeš mať čas myslieť na to, ako ťa nemiluje a že ťa určite podvádza s nejakou inou.

Dôveruj svojim inštinktom

Na záver sa pozrieme aj na situáciu, kedy ten dôvod na žiarlivosť máš. Ak máš podozrenie, že by ťa mohol podvádzať, konfrontuj ho. Ale musí ísť o skutočné dôvody. Nepohne sa bez svojho mobilu, chodieva pozde domov, stráca o teba záujem a už nie je taký, ako kedysi?

V takomto prípade by si mala dôverovať svojim inštinktom. Ale buď si naozaj istá, inak z toho vyjdeš ty ako tá najhoršia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating