Unsplash/Brooke Cagle

Život nás často skúša, no so sebavedomím krokom sa ti kráča ľahšie. Vzbudzuješ rešpekt u svojho okolia a stávaš sa silnejšou ženou. Buď na seba hrdá a neboj sa mať vztýčenú hlavu s plnohodnotnými myšlienkami. Portály Thinking Humanity, Lifehack a Your tango uviedli spôsoby, ako dosiahnuť vytúžené sebavedomie.

Choď si za svojimi snami

Buď si vedomá svojich cieľov a pracuj na nich deň, čo deň. Na tomto svete sme príliš krátko na to, aby sme sa zbytočne trápili. Práve dosahovanie úspechov ti veľmi pridá na sebavedomí. Nemusí to byť čosi veľké pre okolitú spoločnosť, dôležité je, čo z toho budeš mať ty. Zamysli sa, prečo tu si a čo chceš dosiahnuť. Teš sa z každého malého úspechu a oceň samú seba. Aj to by mala robiť sebavedomá žena. Ty vieš najlepšie, koľko úsilia zo seba vydávaš.

Buď pre seba najlepšou spoločnosťou

Máš chuť na kávu, či parádnu večeru, ale nikto nemá čas? Choď sama. Čo by na tom bolo zvláštne? Je to práve samota, ktorá nám niekedy dokáže najviac pomôcť. Vyraz si na rande sama so sebou. Objednaj si drink v tvojom obľúbenom podniku a zober so sebou aj knihu. To, že si sama, neznamená, že sa budeš nudiť. Keď si obľúbiš čas trávený sama so sebou, výrazne to pomôže tvojmu sebavedomiu. Jednoducho sa zober a choď.

Nepochybuj o sebe

Každá z nás je niečím unikátna. Preto nie je nutné, aby si držala krok s novými trendmi. Ak sa ti niečo nepáči, nerob to. Maľuj sa tak, ako chceš. Obliekaj sa podľa vlastného vkusu a hlavne sa s nikým neporovnávaj. Si jedinečná bytosť, ktorá je výrazná vlastnými unikátnymi črtami. Buď si vedomá svojimi prednosťami a práve vtedy budeš žiariť zdravým sebavedomím.

Nikomu sa nedoprosuj

Za svoj život môžeš stretnúť množstvo ľudí, ktorí ti udelia zaujímavé lekcie. Ak si sa na niekoho naviazala a je evidentné, že by v tvojom srdci nemal mať priestor, nechaj ho odísť. Akokoľvek by to bolo bolestivé, nikomu sa nepros. Jeden pravý priateľ dokáže nahradiť desiatky dočasných. Rovnako to platí aj pri partnerských vzťahoch. Nedrž pri sebe ľudí, ktorí o to ani nestoja. Tvoja hodnota je omnoho vyššia a tí praví to hneď spoznajú.

Nelipni na nikoho pozornosti

Vieš, kto ti dá v živote všetko, po čom len túžiš? Ty. Nemaj od nikoho očakávania. Nedovoľ, aby tvoje šťastie záviselo od niekoho pozornosti. Ty si strojcom vlastného šťastia a na tvojom názore záleží najviac. Stále máme na čom pracovať, prečo by si teda svoju energiu presmerovala na inú osobu? Nerob to. Buď závislá na vlastnej osobnosti a uvidíš, koľko výhod to prináša.

Teš sa z malých výhier

Sú to práve tie maličkosti, ktoré nám často dokážu zlepšiť deň. Teš sa zo všetkého, čo si už dokázala. Aj keby to neznamenalo svetový úspech, pre teba to môže byť čosi výnimočné. Vďaka týmto jemným posunom budeš šťastnejšia a právoplatne hrdá. Čo by ti viac mohlo pridať na sebavedomí, než pocit, že si cieľavedomá a ambiciózna žena?

 

Zdroj: Thinking Humanity, Lifehack a Your tango

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife