Ako nahradiť negatívne myšlienky

Negatívne myšlienky sú niečo, čo z času na čas trápi každého z nás. Niekedy to je častejšie, inokedy len zriedkavo, no aj tak sa kvôli tomu cítime zle, menej šťastne a sklesnuto. Ako by sa to ale dalo napraviť? 

Existujú jednoduché, no zaručené spôsoby, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok a nahradiť ich tými krajšími a pozitívnejšími. Nie je to ani také náročné, ako by si sa možno nazdávala.

Ak chceš byť naozaj šťastná, budeš sa musieť snažiť, pretože zmena nenastane sama od seba. Niečo pre to budeš musieť urobiť aj ty sama.

Pomenuj svoje negatívne myšlienky

V prvom rade by si sa mala pozrieť do svojho vnútra a pomenovať to, čo sa v ňom deje. Čoho sa týkajú tvoje myšlienky alebo pocity? V našom nedávnom článku nájdeš 4 konkrétne tipy, ako pracovať so svojimi emóciami. To ti dokáže pomôcť, aby si porozumela tomu, ako sa cítiš.

Žena sa smeje v práci
zdroj: Unsplash/Mateus Campos Felipe

Bez tohto sa len ťažko posunieš ďalej, pretože ak nebudeš poznať skutočný problém, po riešení budeš iba tápať a môžeš to trvať zbytočne dlho.

Obklopuj sa pozitívnymi afirmáciami

O afirmáciách sme si už tiež neraz hovorili. Ide o vety s pozitívnym nádychom, ktorými chceš presvedčiť samu seba, že je to tak, ako hovoríš.

Funguje tu sila príťažlivosti, ktorá dokáže k tebe pritiahnuť to, po čom túžiš a čo by si naozaj chcela. Preto buď pri voľbe tých správnych slov obozretná, aby si si k sebe nepritiahla niečo, čo vlastne ani nechceš.

Vypíš sa zo svojich pocitov

Niekedy tie negatívne pocity zo seba musíš len dostať. Ak nemáš po ruke nikoho, s kým by si sa mohla v danej chvíli porozprávať, zober si do ruky pero a papier. Alebo pokojne aj notebook, čo ti viac vyhovuje.

O písaní denníka sme tiež už hovorili a nie nadarmo sa táto metóda označuje terapiou pre dušu.

Keď zo seba dostaneš všetko, čo ťa ťaží, budeš prekvapená, ako sa ti uľaví a ako sa zmení aj tvoje myslenie. Všetko bude zrazu ľahšie a krajšie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife