unsplash.com

Znie to ako fajn nápad na hádanku. Je to biele, máš to v kuchyni určite aj ty, ale používaš to menej často ako by si mala. Čo je to? Sóda bikarbóna je ten zázrak, ktorý ti pomôže snáď všade!

Stále nemôžeš uveriť, že ti sóda bikarbóna môže uľahčiť život? Tak neprestávaj čítať, pretože sa dozvieš 11 hackov, ktoré ti zjednoduchšia nielen chod domácnosti.

Chudnúci prípravok

Zmiešaj sódu bikarbóna s citrónom. Táto zmes určite pomôže zrýchliť tvoj metabolizmus. Je to jednuduché. Naber teplejšiu vodu do pohára, pridaj odšťavený citrón a lyžičku sódy bikarbóny.

zdroj: www.pexels.com

Urýchľovač rastu vlasov

Skutočne! Nevymýšľame si! Keď si umývaš hlavu jednoducho k šampónu nasyp trochu sódy a umy si hlavu ako vždy. Nielen, že ťa zbaví nadbytočných produktov, ktoré si použila na dokonalý vzhľad vlasov, ale aj urýchli ich rast.

Liek proti štípancom

Poznáš to aj ty! Cez leto ťa otravujú rôzny hmyz, no niektoré druhy sú skutočne nebezpečné. Napríklad taký kliešť ti môže spôsobiť veľkú šarapatu v tele. Preto vyskúšaj po jeho odstránení dané miesto natierať zmesou sódy bikarbóny s vodou.

zdroj: www.pexels.com

Odstraňovač fľakov

Či už hovoríme o škvrnách od kávy, jedla alebo oleja všetko za teba vyrieši už spomínaná sóda bikarbóna. Nasyp jej trochu na škvrnu a kefkou sa zbav špiny.

Dezodorant pre topánky

Sranda? To vôbec! Odskúšané? 100 %! Ak máš pocit, že tvoje topánky nevoňajú zrovna po konvalinkách, použi sódu, ktorou poprášiš vnútro tenisky. Necháš ju pôsobiť nejakú tú chvíľu. Pred použitím však poriadne vytras obuv, aby sa nestalo, že budeš mať nielen tenisky od sódy, ale aj ponožky.

Zjemnené chodidlá o 3,2,1…

Nevieš, ako sa zbaviť zhrubnutej kože na nohách? Tak tomu je dávno koniec! Pretože aj s týmto si zázračná kuchynská pomôcka poradí. Všetko, čo musíš urobiť, je, že vezmeš lavór, naleješ doň teplú vodu a 3 lyžičky sódy. Namočíš nožičky a necháš vsiaknuť.

zdroj: pexels.com

Chladnička bez zápachu

Ak necháš v chladničke jedlo o niečo dlhšie, už ho je cítiť. Niekedy viac, niekedy menej. Tak či onak by sme boli najradšej keby naša chladnička voňala ako náš najlepší parfum. Nejdem ti kázať, aby si vyprázdnila chladničku a celú ju vyumývala. Len vlož hrnček plný sódy do chladničky. Tá absorbuje nepríjemný zápach a ty môžeš žiť spokojný život ďalej.

Koniec pálivému pocitu v žalúdku

Toto je snáď najznámejšia pomôcka. Už niektoré babičky používali túto vychytávku na pálivý žalúdok respektíve na pálenie záhy. Lyžička sódy, ktorú zapiješ vodou uhasí aj ten najviac horiaci žalúdok v okolí.

Čistič šperkov

Máš pocit, že tvoje strieborné náušnice strácajú ten lesk, čo mali na začiatku? Nezúfaj. Zmiešaj sódu s vodou v pomere 3:1. Touto kúzelnou vodičkou vyčistíš svoje šperky tak, že budú vyzerať ako nové.

zdroj: www.pexels.com

Biele zuby na počkanie

Presne tak! Ako aj na oblečenie či šperky môžeš sódu použiť aj na zuby. Zmiešaš len citrónovú šťavu so sódou bikarbónou a je to! Avšak veľký POZOR by si si mala dávať ak máš problémy so sklovinou, pretože ti to môže zúbky pekne poničiť.

Uvarené strukoviný 3-krát rýchlejšie

Ak varíš, tak vieš, že fazuľa, šošovica či cícer sa varí neskutočne dlho. Máme pre teba však riešenie, ak by si chcela tento pokrm uvariť rýchlejšie. Večer pred varením ich nielen namoč do vody, ale pridaj k nim sódu bikarbónu, aby zmäkli.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife