Možno teraz chodíš na rande trochu menej ako obvykle, no asi práve preto si chlapi čoraz viac uvedomujú najčastejšie chyby, ktorých sa zvykneme dopúšťať. A nepáčia sa im.

Nemusí ísť o úplne prvé rande, ale aj druhé, tretie či štvrté. Niektoré veci robíme takmer stále, aj keď si ich možno neuvedomujeme. A aj keď si myslíme, že chlapi si detaily nevšímajú, na začiatku sú ešte trochu pozornejší, pretože chcú vedieť, či sa im oplatí si s nami niečo začať alebo nie.

Preto sme sa na to opýtali niekoľkých mladých chalanov a tí nám objasnili, čo robíme počas randenia zle. A budeš prekvapená, ale ich odpovede sa veľmi často zhodovali. A keď sa nad tým teraz zamyslíš, je to presne to, čo zvykneme robievať. Takže je najvyšší čas s tým prestať.

Aké chyby robíme najčastejšie počas randenia?

Asi najviac chalanov sa zhodlo na tom, že by sme mali hovoriť to, čo si myslíme. Oni si neradi domýšľajú a nemajú odkiaľ vedieť, čo sa nám preháňa hlavou. „Ak niečo chcete povedať, nekráčajte okolo horúcej kaše a povedzte to. My nie sme telepati, aby sme si domysleli, čo chcete.“ (Majo, 23)

„Ak vám povieme kompliment, prijmite ho a nazačnite hovoriť „ale veď som škaredá“ alebo „nie, to len preháňaš“. Keď vás chceme pochváliť, asi na to máme nejaký dôvod.“ (Peťo, 25)

„Ak sa vám na rande nepáči, povedzte to rovno na začiatku. Zbytočne tak strácate nielen svoj, ale aj náš čas.“ (Maťo, 22)

„Najhoršie pre mňa bolo, keď ma baba po skončení rande ghostla. Radšej rovno povedzte, že ste čakali niečo iné alebo že sa už nestretneme.“ (Tomáš, 21)

Veľa chalanov sa zhodlo aj na tom, že mobil na rande nepatrí. Tvoj Instagram sa teda bude musieť zaobísť bez nového príspevku. „To naozaj nemôžete ani hodinu vydržať bez svojho mobilu? Fotenie jedla, selfie, neustále nové notifikácie…ak sa chcete hrať s mobilom, na rande ste nemuseli ani chodiť.“ (Aďo, 26)

Niektorí chalani nemajú radi ani to, keď im pripravíme na rande iné prekvapenie, než by očakávali. „Ak nás chcete zatiahnuť do venčenia psov alebo zbierania odpadkov, radšej sa opýtajte dopredu. Takéto prekvapenia nemusia byť najpríjemenšie.“ (Mišo, 22)

A ešte jedna vec. Neboj sa pozvať na rande ty jeho. Už dávno nežijeme vo svete, kedy je to záležitosť výlučne mužská. Niektorí to dokonca ocenia. To nás prekvapilo úplne najviac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.