Určite si už počula o knihe alebo filme The Secret, teda Tajomstvo. Hlavným princípom je, že vďaka sile myšlienok si dokážeš pritiahnuť to, čo naozaj v živote chceš. Nielen to dobré, ale aj zlé. Preto je dôležité myslieť len pozitívne, aby sa ti v živote diali tie pekné veci.

Ty by si čo chcela v živote dosiahnuť? A čo by si chcela, aby sa ti splnilo napríklad tento rok? Chcela by si získať novú prácu, navštíviť nejakú krajinu, stretnúť muža svojich snov a podobne? Môžeš si spolu s nami vytvoriť nástenku vízií a práve vďaka nej sa ti to všetko môže podariť. Nástenku vízií môžeš tiež poznať pod pojmami nástenka snov, tabuľa snov, tabuľa vízií, prípadne pod anglickým názvom vision board.

Ak máme niečo stále na očiach, častejšie na to myslíme a o to väčšia pravdepodobnosť je, že sa nám to naozaj aj splní. To je hlavným dôvodom, prečo si predovšetkým úspešní ľudia takéto nástenky vytvárajú. Predtým, ako sa pustíš do výroby tejto nástenky, mala by si sa poriadne zamyslieť nad tým, čo chceš v roku 2020 dosiahnuť a aké sú tvoje sny a ciele. Pokojne si ich všetky spíš na papier, aby sa ti potom ľahšie hľadal materiál, ktorý si prilepíš na tabuľu.

Ak už si si premyslela, čo by si chcela dosiahnuť, na rade je zber fotiek, obrázkov, citátov či výstrižkov z novín, ktoré všetky tieto tvoje plány charakterizujú. Tvoj vision board môže pozostávať výlučne z fotiek, no ak chceš, môžeš pridať aj rôzne motivačné citáty. Dôležité je, aby to vystihovalo teba. Ak si bláznivá, nemusíš sa báť ani farieb. Ak si, naopak, tichšia a máš rada usporiadané veci, tvoja nástenka môže byť jednoduchá a ladená v jednej farbe.

Všetky obrázky či iný materiál umiestni na veľký výkres, tabuľu či nástenku a dôležité je, aby si ju mala potom uloženú na takom mieste, ktoré máš často na očiach. Koncom roka alebo začiatkom budúceho si potom môžeš zrekapitulovať, koľko vecí sa ti naozaj splnilo. 🙂

„Všetky naše sny sa môžu splniť, ak máme snahu ich zrealizovať.“ – Walt Disney –

Inšpiráciu na nástenku snov môžeš nájsť napríklad aj v staršom videu Lucky, ktorá je známa svojou kreatívnou dušou a vytváranie podobných vecí jej nie je cudzie. Keď si vytvoríš svoju nástenku, môžeš nám ju pridať aj do komentára, aby si inšpirovala ostatné baby.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.