Pexels/Dziana Hasanbekava

Taká by som bola šťastná, keby mi to vyšlo. Bolo by super, keby som to mala. Chcem to! Prečo to nemôžem mať? Dala by som za to všetko. 

Všetko to sú vety, ktoré si hovoríme denno-denne o veciach, ktoré nemáme, no tak veľmi by sme chceli. Myslíme si, ako nás tá vytúžená vec učiní šťastnými a ako už nič viac nebudeme potrebovať. No je to skutočne tak?

Čím viac toho máme a čím viac nám vychádzajú naše plány, tým sme povrchnejší. Tým sa z nás stávajú ľudia, ktorí toho chcú stále viac a menej si uvedomujú, aký obrovský dar je toto všetko.

Predstav si, že by sme začali od nuly. Bez všetkého. Čo by sme si vážili? Ten úplná základ. Miesto, ktoré môžme nazývať domovom. Teplé jedlo a ľudí vôkol nás. Každé pekné slovo, úsmev, objatie, východ slnka. Veci, ktoré nemôžme chytiť. Tie, ktoré majú skutočnú hodnotu. Tie, ktoré nemáme pred očami, ale v srdci. No časom ich začíname brať ako samozrejmosť. Východ slnka predsa uvidíme ešte miliónkrát, objatia by sme už ani nezrátali a jedla je predsa všade plno.

No čo ak nie? Čo ak TOTO bude naše naposledy? Čo ak premárnime naše posledný krát? Čo ak nebudeme mať šancu na to, to prežiť znovu?

Moment

To je to jediné a to najdôležitejšie, čo máme. Každý jeden okamih má v sebe mnoho. Každý je jedinečný a nikdy sa nezopakuje. Veci, ktoré máme nebudeme vlastniť navždy. To auto, ktoré máme zaparkované pred domom stratí svoju hodnotu, dom sa časom zmení na prach, všetky peniaze uletia, elektronika pokročí, a to jediné a najdrahšie čo nám ostane, sú naše spomienky. Momenty, ktoré sme prežili a uchovali si ich hlboko v našich srdciach. Tie nám nikto nezoberie. Nikto ich nemôže vymazať a môžeme ich prežívať stále dookola bez toho, aby stratili svoju hodnotu.

Preto do toho dajme všetko! Do všetkého, čo máme šancu prežiť. Čo najviac lásky, čo najviac zábavy, ľudskosti a vďačnosti. Pozrieť sa na to tak, ako keby to bolo naposledy, toho môže veľa zmeniť. Naučiť sa robiť ostatných šťastných a snažiť sa o záblesk úsmevu na ich tvári. To všetko dodá nášmu životu záhadný zmysel.

Nenechaj si ukradnúť tvoje momenty tým, že ti bude záležať na tom, čo si povedia ostatní. Budú predsa uložené v TVOJOM srdci.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife