Chcem ísť s tebou na rande, ale nechcem  byť jediná, ktorá bude začínať rozhovory. Nechcem byť jediná, ktorá sa ti bude ozývať a písať správy ako prvá. Nechcem byť tá, ktorá bude plánovať stretnutia cez víkend a cítiť sa, akoby som ťa obťažovala.

Už ťa viac nechcem naháňať, lebo po dlhej dobe som sa naučila, že láska, ktorú musíme naháňať a dožadovať sa jej, to nie je láska. Nebudem sa viac pozerať na tmavý displej môjho mobilu s tým, či mi napíšeš esemesku. Nebudem očakávať to, že vyliečiš moje zlomené srdce, ktoré niekto pošliapal.

Viem čo bude teraz. Dáš mi pocit, aby som sa cítila tak, že ťa zaujímam. Dáš mi pocit, že môžem byť s tebou šťastná. Lenže … nestačí pocit.

Nemôžem ďalej očakávať, že sa niekedy stretneme a pôjdeme na kávu, keď mi je jasné, že nikdy nebudeme pár. Nikdy nebudeme nič viac ako len priatelia.

Priatelia, ktorí medzi sebou flirtujú. Priatelia, ktorým funguje chémia. Priatelia, ktorí sa navzájom neuveriteľne priťahujú. Ale stále budeme len priatelia.

Zdroj: tumblr.com

Mám ťa rada, naozaj veľmi a chýbaš mi. No v ozývaní, volaní a plánovaní stretnutí nemôžem mať iniciatívu len ja. Nemôžem ťa stále naháňať. Viem, že to nikam nevedie a že od teba nedostanem to čo chcem.

To, čo chcem je skutočný vzťah. Vzťah, ktorý nie je jednostranný. Aj keď sa s tebou chcem stretnúť, neznížim svoju hodnotu na to, aby som sa ti stále vnucovala. Nebudem prijímať menej, ako si zaslúžim, pretože moje pocity sú také, že by si mal odísť.

Zdroj: pexels.com

Bude pre mňa ťažké ignorovať tvoju existenciu. Budem pre mňa potom ťažké ignorovať tvoje správy. Bude pre mňa ťažké zostať ticho namiesto toho aby som ti zavolala. Budem musieť odolať stretnutiu s tebou alebo dlhým rozhovorom s rannou kávou v ruke.

Bude ťažké vymazať ťa z môjho života.

No zaslúžim si viac ako len jednostrannú lásku.

Aj keď ťa mám rada, chcem ťa počuť, chcem sa s tebou stretnúť, nemôžem ťa ďalej prenasledovať.

Musíme sa rozlúčiť.

Inšpirácia: thoughtcatalog.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.