Možno to bude trvať mesiace či roky. Možno to bude vyžadovať trpezlivosť, nervy, slzy stekajúce do vankúša, ale čo k tebe patrí, to si k tebe cestu nájde. Nech to stojí čokoľvek. Ale až vo chvíli, keď na to budeš skutočne pripravená. 

Každá výzva, každé zlomené srdce, každý neúspech je tu pre to, aby ťa posunul bližšie k vysnívanému cieľu. Aby si sa dostala bližšie k tomu, čo pre teba veľa znamená. Aj keď niekedy nechápeš, prečo ti život hádže polená pod nohy, ver, že ťa len skúša. Veď nemôžeme mať všetko, čo chceme ihneď. Musíme si po to ísť svojou cestou. A tá občas býva ťažšia, ako by sme chceli. Ale na jej konci oceníš všetku tú snahu a čakanie. Budeš si výsledok vážiť oveľa viac, pretože budeš vedieť, čo pre teba znamenalo dosiahnuť ho.

Až keď sa obzrieš späť zistíš, že každý detail tvojho života sa pomaly spájal, aby z toho vzniklo to, po čom si túžila. Pochopíš, že všetko v tvojom živote malo zmysel. Aj tie ťažšie chvíle. Tie ťa totiž naučia najviac. Posilnia ťa a posunú vpred. Stačí sa len nevzdať. Nevzdať sa, keď si na dne síl. A nevzdať sa ani viery.

Odmenou ti bude to, po čom si celý čas túžila, na čo si celý ten čas čakala. A možno to bude ešte lepšie, ako si si vysnívala. Síce to načasovanie nesedí s tvojimi plánmi, ale život dobre vie, kedy je ten správny čas. A on príde. Lebo čo k tebe patrí, po čom tak túžiš a za čo bojuješ, si k tebe cestu nájde.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.