V dnešnej dobe online randenia nie je ničím výnimočným, že si muži od nás pýtajú odvážne a nahé fotografie. Úvodné zoznamovanie chcú preskočiť a rovno idú na vec. Dokážu to urobiť aj vtedy, ak ste sa ešte nevideli osobne a vtedy by si mala byť viac ako opatrná.

Za žiadnych okolností neposielaj svoje fotky len tak hocikomu a predovšetkým nie ľuďom, ktorých ešte dobre nepoznáš, dokopy nič o nich nevieš a nemôžeš im dôverovať. Hlavne mladšie dievčatá zvyknú podľahnúť čaru, ktoré na ne chlapi skúšajú.

Nemôžeš vedieť, či nejde o nejakého špekulanta, ktorý si tvoje fotografie neuloží a nebude ťa potom vydierať. Určite si už zachytila veľa prípadov, kedy chceli vytiahnuť peniaze od oklamaných žien, pričom sa im vyhrážali, že ak nesplnia ich podmienky, zverejnia fotky na internete. Toto sa môže stať aj v prípade, ak si s niekým chodila a nerozišli ste sa práve v najlepšom.

Preto si ešte dopredu zváž všetky riziká a povedz si, či ti to za to stojí. V úvodných fázach zoznamovania alebo randenia by si mala vždy odmietnuť, nech sa ťa snaží chlap akokoľvek obmäkčiť a presvedčiť. Ak by to od teba chcel priateľ v dlhoročnom partnerstve, keď by ste mali náhodou vzťah na diaľku, išlo by už o inú reč. Ale stále nezabúdaj na to, že čo je už raz online, môže sa k tomu dostať hocikto, napríklad aj hackeri.

Ak by žiadosť o tvoje fotky prišla od niekoho, s kým sa poznáš už nejaký ten čas, no len spolu flirtujete, môžeš ho trochu potrápiť tým, čo mu napíšeš. Pokojne použi vety typu „použi svoju predstavivosť“, „som taká se*y, že by si to nezvládol“ alebo „nechceš si to pozrieť radšej osobne“. Tým, že to obrátiš na humor, tak na to možno aj zabudne.

Prípadne môžeš jeho hru obrátiť proti nemu a fotky si vyžiadať ako prvá ty. Väčšina chlapov cúvne a nebude ťa už otravovať. Túto frázu však použi len v prípade, ak by si mu naozaj dôverovala a bola by si ochotná to predsa len urobiť. Inak by nebolo fér, ak by ti on niečo poslal a ty jemu nie.

Ešte raz na záver zopakujeme, že nikdy nerob niečo len pre to, že to od teba niekto chce. Veľmi dobre si rozmysli, či ti to stojí za to, aby si sa mu odfotila. A keď už chceš ísť do toho, radšej sa odfoť tak, aby ti nebolo vidieť tvár. Len ťažko by to potom mohol niekto zneužiť proti tebe.

Poslala si už niekomu svoje nahé fotky alebo by si toho nebola nikdy schopná? 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.