Cestovanie a nové zážitky sú veci, ktoré ti do života prinesú oveľa viac ako tie materiálne veci.

Objavovanie nových miest, kultúr a zvykov je lákadlom pre mnohých ľudí. V zime býva v cestovaní útlm, no existujú miesta, ktoré sú ako stvorené na návštevu práve v tomto období. Tak čo, kam by si sa najradšej ihneď vybrala?

Tanzánia

Na východnom pobreží strednej Afriky leží štát, ktorý je na zozname všetkých oddaných cestovateľov. Najväčším lákadlom je exotická príroda a neopakovateľné safari v národnom parku Serengeti. Ak dávaš prednosť aktivite namiesto vylihovania na pláži, toto je tá správna voľba!

Antarktída

Toto je miesto len pre skutočných dobrodruhov, ktorí vydržia aj náročnejších podmienkach. Chlad, ľad a nedotknutá príroda – aj takéto veci niektorých lákajú. Pozorovať obrovské kusy ľadovcov či tučniaky v ich prirodzenom prostredí človek kedykoľvek nemôže.

Vietnam

V juhovýchodnej Ázii sa nachádza naozaj pestrá krajina – Vietnam. Teplota sa tam celoročne pohybuje okolo 29 stupňov, takže ideálna destinácia aj v zime. Táto krajina dýcha históriou a rúškom tajomna. Exotika, kultúra a aj jedlo sú najväčšími lákadlami. Okrem toho sa tam dá vyžiť s nízkym rozpočtom. Najnovšie turistov láka aj majestátny most, ktorý vo vzduchu držia 2 ruky.

Viedeň

Podľa mnohých je vianočná Viedeň to najčarovnejšie miesto na zemi. Historické centrum, dychberúca architektúra, kultúrne vyžitie a samozrejme, jedinečné vianočné trhy. Prechádzka týmto mestom v zime je jednoducho niečo, čo by mal aspoň raz každý zažiť.

Karibik

Dokonalé piesočnaté pláže, tyrkysová voda, luxusné rezorty – Karibik je najmä v zime už dlhoročným favoritom. Počas zimy je tam ideálne počasie i skvelé podmienky na šnorchlovanie. V tomto prípade ide o ozajstný oddych na pláži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.