Nech už kráčaš akýmkoľvek smerom, uvedom si, že dosiahnuť vrchol nie je to najdôležitejšie. To, čo je podstatné, nájdeš na svojej ceste. Sú to tvoje zlyhania a chyby, ktoré ťa formujú a nasmerujú ťa lepším smerom. Tvoja osobnosť sa mení na základe prežitých skúseností. Všetky tie pády ti poskytujú pohľad z inej perspektívny. Iný, aký si mal doteraz. Možno si na ceste za svojimi snami. Verím, že každý máme svoje sny, ktoré si raz chceme splniť.

Namiesto toho, aby si sa len sústredil na to, kedy to už konečne dosiahneš, začni si užívať tú cestu. Uvedomovať si, aký vzácny pre teba je každý jeden krok. Každá tvoja námaha a úsilie. Niekedy stačí, ak robíš to, čo miluješ. Nepotrebuješ k tomu divákov. Ani uznanie okolia. Stačí, ak to robíš zo srdca a s láskou. Venuj sa tomu, čo máš rád a nie tomu, čo ti ide. Tvoja príležitosť si ťa zavolá sama. Zatiaľ si trénuješ svoju trpezlivosť. Mnohí ľudia sú veľmi netrpezliví. Ak sa ich želanie nevyplní na počkanie, vzdajú sa ho a hľadajú si nové. Zabúdajú, že tie najkrajšie sny sa dajú dosiahnuť len s veľkou vytrvalosťou a trpezlivosťou.

Stocksy_txpdebfebfbCtf000_Small_585405foto: elitedaily.com

Aj napriek všetkým predchádzajúcim znepokojenia a starostiam, či neúspechom, nikdy nestrácaj vieru v samého seba. Musíš zvíťaziť nad vnútornou blokádou, ktorá spôsobuje porážku.      

Ver, že nič v živote nie je otázkou šťastia ani náhody. Ono to tak má jednoducho byť. Možno s tým teraz nesúhlasíš, ale časom si uvedomíš, že to bola pre teba lepšia voľba, ako tá, ktorú si pôvodne vybral.

Nauč sa o svojich veľkých cieľoch mlčať. Nerozprávaj sa s druhými o tom, čo chceš dosiahnuť. Iba ak by sa pre ne nadchli. Dobre si rozmysli, komu sa zdôveríš. Vyberaj si výlučne pozitívne zmýšľajúcich ľudí, pretože potrebuješ niekoho, kto podporí tvoju odvahu, silu, rozhodnosť a fantáziu. Ak máš ciele, za ktoré sa oplatí bojovať s čestným srdcom, vtedy dokážeš žiť z vnútornej sily.
24967276015_e1bee1997c_kfoto: thoughtcatalog.com

Hlavne si nerob zo svojich želaní nejakú modlu. Nezabudni žiť a užívať si život so všetkým, čo príde. Neprestávaj na sebe pracovať. Nezabúdaj, že život nie je len o tebe a tvojich snoch. Je to o ľuďoch. Nezabúdajme na tých, ktorí pri nás stoja.

 

 

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife