pixabay.com

Na niektoré veci ľudstvo časom úplne zmenilo názor. Či už ide o politický režim, alebo o módny trend. Niektorí ľudia tvrdia, že móda je kruh a mnohé staromódne veci sa opäť stávajú najväčšími hitmi. V tomto článku som sa rozhodla venovať zubnému strojčeku. Kto nevidel aspoň jeden film o dievčati so strojčekom, okuliarmi a faldíkmi navyše, ktoré prejde premenou, schudne, začne nosiť šošovky a dá si dole strojček? Zo „Škaredej Betty“ je zrázu kráľovná parketu a ten, ktorý si ju celý život nevšímal v nej uvidí životnú lásku. Aký je teda všeobecný názor na strojček na zuby?

Strojček na zuby je už bežne dostupný

Každá žena túži byť krásna. Nalejme si však čistého vína, nie vždy sa nám tak úplne chce upravovať a už vôbec nie vždy vyzeráme ako vystrihnuté z módneho časopisu. Zuby sú na celý život. Samozrejme, existujú aj protézy, mostíky, umelé zuby,… ale venujme sa teraz tým našim prirodzeným. Doba ide nekompromisne dopredu a dnes zubári využívajú techniky, o akých sa nám pred desiatimi rokmi ani nesnívalo. Hollywoodský úsmev je už dostupný už i pre „bežných smrteľníkov“. Úsmev, je vraj to najkrajšie, čo žena má.  Avšak, keď sú zuby žlté či krivé, môže to pokaziť celkový dojem.

Nezáleží na tom, kedy ho začnete nosiť

Zuby je najlepšie upravovať v puberte, pretože vtedy sa so zubami najlepšie manipuluje. Kedysi bolo nosenie zubného strojčeka pre deti takmer nočnou morou. Deti sa kvôli nemu zo seba vysmievali, dokonca sa šikanovali. Dnes sa to takto už vôbec neberie. Strojček nosí takmer každé druhé dieťa. Mnohé deti sa z neho dokonca i tešia a nielenže ho nepovažujú za ohavnosť, je to ozdoba, sú naň hrdé. Strojčeky nosia i dospelí ľudia, pretože zdravé a rovné zuby sú priam pokladom.

Máte na výber

Výdobytky doby nám priniesli okrem klasických kovových strojčekov aj rôzne novinky. Niekedy stačí aj snímateľný nočný strojček. Potom existujú biele keramické strojčeky, na prvý pohľad si ich takmer nevšimnete. Zámočky sa dajú dať aj z vnútornej strany zubov. Existuje aj tzv. neviditeľný strojček  „INVISALIGN„. Samozrejme, každá sranda niečo stojí a neviditeľnosť ide priamo úmerne s cenou. Vďaka tomu si každý môže nájsť čo mu najviac vyhovuje a na základe toho si vybrať.

Nie je to najpríjemnejšia záležitosť

Či sa vám zubný strojček páči nechám na vás, ale pri ňom ide často viac o zdravotnú ako o estetickú stránku. Úprimne obdivujem každého, kto si nosením strojčeka prešiel, nie je to až také jednoduché, ako sa zdá. Prvý mesiac zvykania si je najhorší. Zmení sa spôsob umývania zubov i jedenia. Samozrejme to, aké máte bolesti a ako dlho ho budte nosiť záleží od diagnózy a i tam je to individuálne. Po každej návšteve zubára často nasledujú dva dni bolesti, kým si opäť zuby nezvyknú. Keď vám dajú strojček dole, dlhší čas musíte nosiť stabilizátor. Zubný strojček pre deti poisťovne nepreplácajú v plnej sume a dospelí si ho musia uhradiť úplne. Lenže časom si na to zvyknete a výsledok, krásne rovné zuby, určite stojí za to.  Moja osobná skúsenosť je, že keď si predstavím, že už mám umyté zuby a mala by som si ich umyť ešte raz, večerné vychádzky do chladničky ma úplne prešli 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty