Povedzme si úprimne, koľkokrát si sa na seba pozrela do zrkadla a povedala si nelichotivé slová na odraz v ňom?  Nebolo by to jednociferné, možno ani dvojciferné číslo. Napriek tejto cifre, nech je akákoľvek, by si si mala vážiť samú seba. Napriek tomu, že je cesta k sebaláske kľukatá stojí za to. Predsa si jediný človek, s ktorým žiješ celý život.

Odpusť svojmu starému ja

Nedovoľte aby ti staré chyby a zlé rozhodnutia zabraňovali začať odznovu. Tvoje minulé ja nemá nič spoločné s tým súčasným, žije len v tvojej hlave. Preto by si mu mala povedať: „Prepáč a zbohom!“

Váž si seba aj svoj čas

Jedno z najväčších tajomstiev sebalásky je uvedomiť si nielen cenu svojho času, ale aj svojej osoby. Miluj seba a svoj čas natoľko, že si sama budeš rozhodovať o tom s kým ho stráviš. Vôbec nie je sebecké povedať NIE, ak to cítiš. Pretože to najvzácnejšie, čo môžeš poskytnúť druhému, ale aj sama sebe, je čas, ktorý ti nikto nevráti.

View this post on Instagram

selflove. ach ženy mé, mějte se a rády.

A post shared by handpoke tattoos (@duhovka.ink) on

Oceň svoje úspechy

Je skutočne jednoduché obdivovať iných, obzvlášť dnes, keď všetko, čo vidíme na sociálnych sieťach je dokonalý život. Ako hovorí staré známe príslovie: „Nie je všetko zlato, čo sa blyští.“ Máme tendenciu podhodnocovať naše životy oproti ostatným, preto by si si mala vytvoriť zápisník, do ktorého si budeš vpisovať svoje úspechy, nech sú akokoľvek malé. Postupne si dokážeš všímať svoj vlastný život a menej vnímať životy iných.

Namiesto nadávok sa pochváľ

Cesta k sebaláske je aj o tom ako sa k sebe každý deň správaš. Vymeň negatívne afirmácie za tie pozitívne. Pretože zlé myšlienky o sebe prehlušia tie pozitívne a jediné čo ti prinesú je znížená sebaúcta. Napriek tomu sa posnaž zvýšiť  sebavedomie prostredníctvom toho, že sa začneme chváliť za maličkosti.

View this post on Instagram

Miluju ♥️ @but_first_draw

A post shared by (sebe)láska✨ (@selflove_cz) on

Buď vďačná

Aspoň raz za deň si pripomeň za čo ďakuješ a čo ťa robí šťastnou deň čo deň. Pomôže to zahnať negatívne myšlienky a zdvihne ti to náladu.

Obklopuj sa šťastnými, milujúcimi a podporujúcimi ľuďmi

Je veľmi individuálne prečo sa necítiš dobre v prítomnosti iných. Niekedy jednoducho nezdieľate rovnaké postoje a názory. Preto netreba investovať energiu a čas do ľudí, pri ktorých nemôžeš byť sama sebou alebo pri ktorých sa cítiš zle. Taktiež môžeš sledovať rôzne blogy, vlogy či instagramové profily ako napríklad Markétu Frankovúselflove_cz, ktoré ťa môžu posunúť aspoň o krok vpred.

 

View this post on Instagram

Ahoj, už dlouho jsem sem chtěla napsat, ale až teď jsem se k tomu odhodlala. Když jsem byla na základce, neřešila jsem jak vypadám. Nikdo mi na moji postavu nic neřekl a já tak byla spokojená. To se změnilo při přestupu na gympl. Už v září jsem čelila prvním narážkámi typu: "S ní na loď nepůjdu, nechci se potopit.", "Jsi tlustá kráva, nikdo s tebou nechce nic mít." apod. Postupně jsem si zvykala, že se den neobejde bez toho, aby mi někdo nevmetl do obličeje, jak jsem ošklivá, hloupá a tlustá. Asi v listopadu už jsem to prostě nevydržela a vzala poprvé do ruky žiletku. Řekla jsem si, že když to někomu pomáhá, proč by to nepomohlo mně. Pomohlo, ale jen na chvíli. Pak jsem na tom zase byla špatně. Ruce jsem si začala zakrývat dlouhými rukávy, ale posměšky a urážky na moji osobu přicházely dál. Rozhodla jsem se zhubnout. Denně jsem cvičila a držela "dietu". Slovo dieta jsem si jen namlouvala, abych si nepřiznala, že mám problém. Já totiž téměř vůbec nejedla. A to, co jsem snědla, jsem okamžitě vyzvracela. Za dva dny jsem takhle zbubla 4 kila a v tu chvíli jsem si uvědomila, že je něco špatně. Svěřila jsem se kamarádce a tam mi pomohla se z toho víceméňe dostat. Pořád nejím tak, ajk bych měla, ale je to mnohem lepší. Samozřejmě, že urážky a posměšky nezmizely, ale už si z nich tolik nedělám. Jistěže to není příjemné, ale neubližuji si kvůli tomu. Snažím se mít sama sebe ráda. A co tímhle vším chci říct? Že i když máte kolem sebe lidi, kteří vás urážejí a ničí vám život, nestojí vám za to. Nestojí vám za probrečené noci a jizvy do konce života. Snažte se mít rády. Není to lehké, ale musí to jít. Copak vám JEJICH urážky stojí za ničení VAŠEHO těla? Nesmysl. Zkuste jako já najít tu lásku k sobě.❤️❤️❤️❤️

A post shared by (sebe)láska✨ (@selflove_cz) on

Staraj sa o seba 

Verím, že v tebe zanechá pohyb, viac zdravého jedla a 6-8 hodín spánku lepší pocit zo samej seba. Čím viac si uvedomuješ, ako sa k sebe správaš, tým menej sa budeš chcieť vrátiť do minulosti. Cesta k sebaláske je aj o rozmaznávaní sa! Po sprche si natri pokožku krémom alebo choď na manikúru. To všetko vysiela signály: „Milujem svoje telo a starám sa oň.“ 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.