instagram.com/klara_vavruskova

V nedeľu sa v pražskom Hudobnom divadle Karlín uskutočnil finálový večer súťaže Česká Miss a Miss Universe Slovenskej republiky. Česko-Slovenskou Miss 2019 sa stala rodáčka z Kostelca nad Orlicí – Klára Vavrušková. Vyslúžila aj titul Česká Miss Earth 2019. 

Vavrušková vyhrala kontrakt v hodnote 100-tisíc eur, byt v Prahe a ďalšie hodnotné ceny. Len dvadsaťročná kráska bude dokonca reprezentovať svoju krajinu aj na svetovej súťaži Miss Earth.

„Mojím mottom je – Správaj sa k ostatným tak, ako chceš, aby sa oni správali k tebe, a myslím, že aj to mi dnes večer pomohlo, pretože sme si to so všetkými dievčatami navzájom želali a užili sme si to,“ vyjadrila sa novozvolená kráľovná krásy Česka a Slovenska.

V rámci súťaže krásy vyhlásili aj ďalšie tituly. Miss Universe Slovenskej republiky 2019 sa stala 23-ročná Laura Longauerová z Detvy a Miss Earth Slovenskej republiky 2019 sa stala 26-ročná Košičanka Stanislava Lučková.

Titul Česká Miss 2019 si vyslúžila 23-ročná Barbora Hodačová z Teplíc, ktorá spolu s Longauerovou pocestuje na Miss Universe. Mediálny titul Česká Miss internet 2019 verejnosť vybrala pre 23-ročnú Karolínu Kokešovú z Brna.

Zdroj: SITA, ceskamiss.cz, Prima Plus

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty