unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ako sa cítiš na rande s tvojím potencionálnym priateľom?

Cítiš sa zamilovanie alebo nervózne?

Chystáš sa na rande s tvojim možno „budúcim“. Do poslednej bodky si  plánuješ  čo si oblečieš, ako sa učešeš, akú farbu rúžu zvolíš, a ktoré topánky budú tie pravé. Rozmýšľaš nad tým aké témy načneš a v bruchu cítiš trocha nervozity. Takýto postoj je celkom normálny. Čo sa týka prvých stretnutí. Každý chce na toho druhého zapôsobiť v tom najlepšom svetle. Problém však nastáva, keď sa aj po určitom čase cítiš v jeho prítomnosti neisto. V resp. máš pocit, že sa musíš prehnane ovládať a nedokážeš byť takou, aká v skutočnosti si.

Summer vibes • @mood_passion via 📸 @manuellax TAG YOUR LOVE ❤️

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

 

Tvoj partner MUSÍ byť človekom, pri ktorom sa dokážeš uvoľniť. Musíš vedieť, že aj keď mu možno neprezradíš úplne všetko, nemôžeš mať stres z toho, že vyjadríš svoj názor. Nedá sa neustále hrať na niekoho, kým nie si. Pokiaľ sa budeš prehnane sebaovládať, vzťah nadobudne úplne iný zmysel aký má mať. A ten by ti mal v prvom rade prinášať pocity radosti a bezpečia.

Emocionálna intoxikácia: čo je škodlivé a čo naopak zdravé?

Takže ešte raz sa zamysli. Vzrušuje ťa predstava nasledujúceho stretnutia s daným človek, pričom sa cítiš aj trochu nervózne?

Je to vôbec dobré? Nie nevyhnutne. Tvoj entuziazmus nezaručuje reciprocitu a dĺžka očakávania stretnutia zasa nezaručuje, že je medzi vami chémia. „Inými slovami, vzrušenie a predvídanie nie sú štandardy, na základe ktorých by ste mohli posúdiť zdravý vzťah.“  Dr. Wendy L Patrick napísala na svojom blogu  psychologytoday

Ďalej napísala: „Zoznamovanie sa s niekým, kto vo vás vyvoláva pocity nedostatočnosti a sebakritiky, spôsobuje nezdravý a neplnohodnotný vzťah. Aj napriek tomu, že možno máte tendenciu k sebakritizovaniu, existujú spôsoby, ako maximalizovať šance na výber partnera, pri ktorom sa budete cítiť dobre. Kto si vás bude vážiť a podporí vás, kto ste – nie kým by ste chceli byť. Kľúčom je naučiť sa rozdiel medzi pobláznením a skutočným prepojením.“

Moments like this… @mood_passion • TAG YOUR LOVE ❤️

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Prvé spomenuté by naopak v tvojom živote mohlo spôsobiť viac škody ako osohu. Pobláznenie so sebou totiž nesie negatívne pocity ako úzkosť, neistotu či nervozitu. Je však spojené s väčším vzrušením a eufóriou. Rozdiel medzi pobláznením a prepojením sa však ukáže časom aj sám. Kým obyčajné pobláznenie časom vyprchá, skutočná láska a akési prepojenie sa časom bude upevňovať a viesť do plnohodnotného vzťahu.

 

Preto maj dobre na pamäti ako sa cítiš, keď si s niekým na rande. Či v tebe vyvoláva pocity neistoty alebo sa cítiš sebavedomo a dobre. Pocit bezpečia predpovedá relatívnu stabilitu a konečný úspech.

Zdroj: psychologytoday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating