… a tak si mlčky dospela k rozhodnutiu uprednostniť šťastie druhých pred tým svojím. 

Drahá, ale toto je tvoj život. Nie niekoho iného. Len a len tvoj. Každý ho má. Má len jeden život a s tým aj  šancu na prežitie neskutočných momentov, na cestovanie a spoznávanie, na lásku, na to, nájsť  niečo, čo by ho bavilo, Nájsť niečo, čo by ho robilo šťatným.

Tento život si dostala iba raz. A si to TY SAMA, ktorá sa musí rozhodnúť, ako ho prežije. Nemôžu za teba rozhodovať iní ľudia.

Zdroj: unsplash.com

Nemôžu ťa ovplivňovať iní ľudia. Nemusí ťa zaujímať, čo si o tebe druhí myslia a nemusíš si sa im prispôsobovať a všetko svoje konanie im donekonečna vysvetľovať.

Rozhodni sa tak, ako to cítiš. Ak máš chuť zostať večer doma a pozerať film dobre, zostaň doma. Nemusíš ísť do baru s kamarátmi. Ak si chceš v tej reštaurácii objednať vodu s citrónom, objednaj si ju, aj napriek tomu, že tvoj partner si dal pohár červeného vína.

Ak sa chceš stravovať zdravo, začni. Nedívaj sa na to, že na každom rohu je fasfood. Ak to naozaj chceš, vytrváš. Veď predsa, tak ako aj život, aj telo máme len jedno a len na tebe, ako sa o neho budeš starať.

Ak si chceš ostrihať vlasy, ostrihaj si ich. Nezáleží na tom, že v roku 2018 bude v móde mať dlhé vlasy (pamätaj, že úspešné ženy majú krátke vlasy, ako taká Coco Chanel alebo Marilyn Monroe). 

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Short Haircuts Tumblr 1000 Images About Short Hair On Pinterest Bob Bangs My Hair - Beautiful Long Hairstyle

Zdroj: tumblr.com

Ak chceš, zmeň prácu. Ak chceš, odíď na dovolenku a oddýchni si od tohto povrchného sveta.

Ak chceš, rozhodni sa. Rozhodni sa podľa teba, prosím, drahá.

Pretože ak nie, staneš sa otrokom vlastného odrazu v zrkadle a budeš robiť všetko pre to, aby si urobila šťatných druhých. Ale čo ty? Ty si nezaslúžiš šťastie? 

Zaslúžiš. A ako moc. 

Tak si ver. Daj na seba a od teraz sa rozhodni podľa seba. 

Tak, ako to cítiš. Tak, ako je to správne. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.