Robíš to často? Snívaš a nekonáš. V mysli zabehneš maratón, no naozaj nepohneš ani prstom. Denno-denne si prezeráš fotky miest, o ktorých tajne snívaš. Detskými snami ich nazývaš. Myslíš, že ešte nie si dosť veľká ich zrealizovať?

Tam vonku sú nádherné mestá navštevované kráľmi, ktoré čakajú len na teba. Známe po celom svete a pritom stále ukrývajú svoje tajomstvá. Čakajú len na teba, kým ich odhalíš. Neboj sa vykročiť z bezpečia tvojho domova a spoznať to, čo sa ti ponúka.

pexels.com

Pretože tam vonku čaká svet. Čakajú na teba tisícky miest, ktoré musíš vidieť. Tam vonku je umenie, ktoré pohladí dušu, vyvolá zmätok a hneď nato ťa upokojí. Je ho nespočítateľné množstvo, no každé je svojím kúskom jedinečné. Nebudeš sa ho vedieť nabažiť, presne tak, ako si to toľkokrát videla v starých filmoch.

girl-summer-dress-pretty

pexels.com

Za bránami tvojho bežného života je prekrásna príroda, ktorá skrýva tisíce jedinečných druhov života. Čaká, aby si ňou prešla práve ty. Načerpala nové sily do života a vracala sa častejšie. Aby si pocítila na vlastnej koži to, o čom si celý život v tichosti snívala. Aby si kričala z plného hrdla na miestach odkiaľ ťa nikto nebude počuť, no prekričíš celý svet. Práve tebe je súdené spoznať aj tie najvzdialenejšie zákutia sveta. Tebe je dané prejsť po každučkom kúsku zeme.

Krása celého sveta skrývaná tam vonku čaká len na teba. Je stvorená na to, aby si ju skúmala. Tešila sa z nej, čerpala novú silu, žila z nej. Každý kúsok sveta, o ktorom si kedy snívala ťa čaká. Hudba, ktorá sa ozýva z každého kúska sveta je tu len pre teba. Hrá len pre teba, ty ju máš počúvať, tancovať na ňu. Každý tón, ktorý okom nie je možné vidieť sa má odraziť na tvojej tvári, v tvojom srdci.

pexels.com

Jedlá všetkých druhov, chutí či farieb sú pripravované pre teba. Neboj sa ich ochutnať. Sú tu nato, aby ti vyčarili na tvári úsmev. Aby potešili tvoje zmysly.

Celý svet tam vonku čaká na teba. Na tvoju jedinečnosť, na tvoju krásu. Čaká, kým prídeš práve ty. Lebo ty stojíš zato, aby čakal. Budeš milovať celý svet a svet bude milovať teba. Jediné, čo musíš urobiť je nebáť sa. Neboj sa a choď si za svojimi snami, vykroč nebojácne do sveta.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.