instagram.com/mileycyrus & instagram.com/natalieportman

Niektoré celebrity, ako napríklad Lady Gaga, používajú namiesto svojich skutočných mien prezývky. Prinášame ti zopár najznámejších osobností s umeleckými menami, o ktorých si pravdepodobne ani len netušila.

Natalie Portman

Skutočné meno: Neta- Lee Herslag

Natalie sa narodila v Izraeli a dostala tradičné hebrejské krstné meno. Neskôr sa jej rodina rozhodla emigrovať do Spojených štátov, a tak si priezvisko Herslag zmenili na Portman, rodné meno herečkinej babičky. A z Neta- Lee sa stala Natalie.

Olivia Wilde

Skutočné meno: Olivia Jane Cockburn

Olivia si na strednej škole zmenila svoje priezvisko na Wilde, po známom básnikovi a prozaikovi Oscarovi Wildovi. Evidentne jej skutočné priezvisko narobilo pár výsmeškov.

Demi Moore

Skutočné meno: Deme Gene Guynes

Keď mala Demi iba 17 rokov, zobrala si rockového muzikanta menom Freddy Moore. Ich manželstvo trvalo iba 5 rokov, no po rozvode sa rozhodla, že si priezvisko ponechá.

Jamie Foxx

Skutočné meno: Eric Marlon Bishop 

V rozhovore s Davidom Lettermanom v roku 2015 Jamie vysvetlil, prečo si zmenil svoje priezvisko. Chcel ho mať totiž unisex.

Jennifer Aniston

Skutočné meno: Jennifer Linn Anastassakis

Jej otec zmenil rodinné priezvisko z Anastassakis na Aniston.

Charlie Sheen

Skutočné meno: Charlie Estevez 

Charlie sa pôvodne volal priezviskom Estevez. Jeho otec Carlos si v snahe o hereckú kariéru osvojil meno otca, takže z Charlieho Esteveza bol zrazu Charlie Sheen.

Miley Cyrus

Skutočné meno: Destiny Hope Cyrus

Miley prezývali od malička Smiley, preto ju začali volať skratkou Miley. Neskôr si v dospelosti svoje meno zmenila aj oficiálne.

View this post on Instagram

@tomford

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Tom Cruise

Skutočné meno: Thomas Cruise Mapother IV.

Keď Tom začínal svoju hereckú kariéru, jeho agent mu odporučil, aby si zmenil meno. Malo to byť niečo jednoduché a ľahko zapamätateľné, a hlavne bez rímskych číslic.

 

Zdroje: harpersbazaar.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News