Pre mňa je byť single príležitosť, príležitosť rásť duchovne, spoznávať samu seba a tešiť sa z maličkostí. Na nálepku“single“ som si zvykla alebo skôr prispôsobila som sa tomuto stavu. Nevadí mi byť single, pretože po viacerých skúsenostiach som zistila, že je to oveľa lepšie ako byť v nejakom vzťahu, len aby nejaký bol. Nevadí mi byť single, pretože nemusím ustavične myslieť a nebodaj sa strachovať o druhého, upracem si kedy chcem, navarím si kedy chcem, veci si poodkladám kedy chcem, nikto mi do ničoho nerozpráva, nemusím sa nikomu prispôsobovať, len sebe a venovať sa sebe.

Mnohé páry zostávajú v nefunkčných vzťahoch zo zvyku, z finančných dôvodov alebo z iných dôvodov. Rozhodne človek musí vedieť kedy odísť z takého vzťahu a či je lepšie byť nešťastný alebo sa osmeliť a existovať ako samostatná jednotka a byť šťastný. Žila som v takomto vzťahu a šťastná som teda nebola, ale nahovárala som si, že som a že zázraky sa raz udejú…dejú sa síce, ale nie vždy a nie v okolnostiach, ktoré by sme chceli zrovna v tej chvíli zmeniť. 

zdroj: unsplash.com

Človek sa prispôsobí statusu byť single, to áno. Ale zrovna nedávno som si uvedomila aj nevýhody byť single. Kedy? Keď som mala týždeň štyridsaťstupňové teploty, bola som slabá ako čaj, nevládala som nič a bolo pre mňa obtiažne uvariť si aj čaj, bola som úplne vyčerpaná a vtedy som si pomyslela, aké by bolo fajn, keby mi niekto uvaril čaj, polievku, podal knihu a ja by som mohla ležať a zdolávať teploty, ktoré už boli neúnosné. Nakoniec som síce skončila v nemocnici s obojstranným zápalom pľúc. Prekonala som túto pliagu a zase si varím čaj sama.

zdroj: unsplash.com

Áno, je ťažké byť sám, keď prekonávate nejakú chorobu, strácate silu a nik nie je na blízku, aby vám pomohol. Keď sa hocikedy môže stať, že môžete odpadnúť doma alebo niečo podobné a vy sami si nepomôžete. No, aj tak som zvyknutá byť radšej sama, pretože niekedy môžete aj s niekým žiť, ale môžete sa cítiť osamelí, akoby ste ani v žiadnom vzťahu neboli. Na to, aby ste našli osobu, ktorá je pre vás tou pravou sa musíte dostať na to správne miesto. To sa nestane, keď ste prijali menej ako si zaslúžite a ste s nesprávnou osobou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.