Photo by Daniel Spase from Pexels

Byť single má svoje výhody aj nevýhody. Niekto je slobodný z vlastnej vôle, a niekto preto, lebo ešte nenašiel toho pravého, aj keby chcel. Každý z nás by mal prežiť aj túto životnú etapu, no všetkého veľa škodí, a tak to je aj so samotou. Naučí ťa a dá ti do života veľa, no ak bude trvať príliš dlho, spraví ťa nešťastnou. 

Či si ešte lásku nenašla, alebo si po rozchode, svoj slobodný život by si mala prijať so všetkým a užiť si ho. Naučiť sa fungovať sama so sebou a venovať čas tomu, po čom tvoje srdce túži. Niektoré z nás majú tú smolu, že sú single príliš dlho, a tak si na tento život zvyknú, až sa budú báť zmeny.

Je skvelé byť sama sebe pánom, rozhodovať o každom kroku a nemusieť sa nikomu prispôsobovať. No človek je tvor spoločenský, a jedného dňa aj na teba doľahne smútok z toho, že ťa doma nečaká partner, s ktorým by si si večer ľahla do postele.

Samota dokonca pôsobí nie len na naše psychické, ale aj fyzické zdravie. Je dokázané, že ľudia, ktorí sa socializujú a žijú v partnerstve, sú šťastnejší a dožívajú sa vyššieho veku. Podľa psychologičky Julianne Holt-Lunstad, dlhodobá samota ničí naše zdravie tak isto, ako keby si denne vyfajčila 15 krabičiek cigariet.

Duša a srdce však občas bolia viac ako rana na tele.

Môžeš byť so svojím single životom akokoľvek spokojná, no raz príde deň, keď si uvedomíš, že takto to viac nechceš. Že chceš mať po svojom boku niekoho, o koho sa môžeš oprieť, a s kým môžeš zostarnúť. A čím dlhšie budeš sama, tým ťažšie bude pre teba niekoho takého prijať. Až si jedného dňa uvedomíš, že si sa vzťahom vyhýbala až príliš dlho. Večer budeš zaspávať s ťažobou na duši, a tvoje vnútorné trápenie sa prejaví aj navonok.

Uži si život, zober si zo slobody všetko, čo ti ponúkne, no nikdy na vzťahy nezanevri.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating